Drużyny młodzieżowe

U-19: Kolejne zwycięstwo i oczekiwanie na mecz z Hutnikiem.

,

W 11. kolejce Ligi Makroregionalnej młodzi zawodnicy Garbarni pokonali jedną bramką Chełmiankę Chełm. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Burkowicz. “Brązowi” zajmują obecnie drugą lokatę, tuż za Hutnikiem Kraków, z którym przyjdzie się im mierzyć już w kolejnym meczu.

Podopieczni Stanisława Śliwy od początku starali się narzucić swoje tempo gry. Już w drugiej minucie dobą wrzutką z rzutu wolnego popisał się Marcin Piątek, jednak obrońcy Chełmianki przytomnie przerwali zagrożenie. Kolejną okazję miał w 11. minucie Mateusz Piotrowski, jego uderzenie zza szesnastki poszybowało tuż nad poprzeczką. Gdy mijał właśnie pierwszy kwadrans spotkania, “Brązowym” udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka sędziego. Bramkową akcję rozpoczął agresywnym, indywidualnym rajdem Norbert Bierówka, zderzając się po drodze z jednym z rywali. Futbolówkę szybko zdołał przyjąć jednak Piotrowski i przytomnie uruchomił Jakuba Burkowicza, który bez problemu umieścił ją w siatce. Chełmianka w pierwszej połowie starała się jeszcze odpowiedzieć groźną sytuacją, strzał Jakuba Jodłowskiego minął słupek Garbarni, a późniejsze uderzenie Damiana Jabłońskiego przytomnie wybronił Świerczyński.

Druga część spotkania należała głównie do Garbarzy, którzy bardzo pewnie czuli się na boisku Chełmianki. W 53. minucie wrzutkę Oskara Baranika rywale ofiarnie zdołali wybić na rzut rożny. Kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 60. minucie Bierówka, jednak jego uderzenie niefortunnie trafiło w Gugułę. Tuż przed końcem meczu Konrad Wąsik mógł wpisać się jeszcze na listę strzelców po strzale głową z bliskiej odległości. Zabrakło niewiele.

Pojedynek w Chełmie zakończył się skromnym, lecz bardzo ważnym dla końcowego układu tabeli zwycięstwem. “Brązowi” w dalszym ciągu tracą zaledwie dwa oczka do pierwszego w tabeli Hutnika Kraków. Na starcie tych dwóch krakowskich drużyn nie będziemy musieli długo czekać, gdyż już 1 czerwca o godzinie 12:30 drużyna Stanisława Śliwy podejmie hutników przy Rydlówce 23. Na to arcyważne spotkanie zapraszamy wszystkich kibiców Garbarni. Pokażmy nasze wsparcie młodym zawodnikom Garbarni, którzy w dalszym ciągu ambitnie walczą o upragniony awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Chełmianka Chełm – Garbarnia Kraków 1:0

Bramka: 15’ Burkowicz
Chełmianka Chełm: Szymkowiak – Salewski, Zalewski (52’ Grzesiuk), Jodłowski, Leśniak (70’ Jaszcz), Wójcicki (80’ Głębocki), Jaroszek, Rak (70’ Lewkowicz), Jabłoński, Grądz (80’ Krawiec), Haponiuk (70’ Adamski).
Garbarnia Kraków: Świerczyński – Wąsik, Pasternak, Mruk, Baranik, Burkowicz, Kardas, Bierówka (90’ Klimczyk ), Guguła (70’ Kowalczyk), Piotrowski (90’ Dziarkowski).
Sędzia główny: Arkadiusz Wróbel
Żółte kartki: Jaszcz, Zalewski, Haponiuk – Kardas

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe