U-17: Sandecja pokonana

,

Garbarnia Kraków U-17 pokonała na własnym obiekcie Sandecję Nowy Sącz 3:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Grzybowski, a jedno trafienie dołożył Damian Derenda. To siódmy mecz z rzędu „Brązowych” bez porażki.

W sobotę podopieczni Roberta Włodarza podejmowali Sandecję Nowy Sącz, a więc drużynę plasującą się przed 11. kolejką Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych wyżej od „Brązowych”. Po pierwszym kwadransie Garbarnia objęła prowadzenie, kiedy to znakomitym prostopadłym podaniem Mateusz Ferenc obsłużył Mateusza Grzybowskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Hajduka. W 33. minucie meczu po rzucie wolnym goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Wojciecha Oleksego strzałem głową zamknął Rafał Ciastoń i Bartosz Kornecki musiał wyciągnąć piłkę z bramki. Parę minut przed doprowadzeniem do wyrównania przyjezdni atakowali bramkę „Brązowych”, lecz świetnie w obu przypadkach spisywał się Kornecki broniąc strzały Kacpra Wojtasa i Jakuba Janczego. Na sześć minut przed końcem pierwszej części gry, Damian Derenda został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metra. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany, dając Garbarni bramkę przewagi na rywalami.

Nowosądeczanie od początku drugiej części gry wzięli się za szturmowanie bramki Garbarni, o czym świadczą stworzone okazje, a także przewaga w posiadaniu piłki. Dwukrotnie formę Korneckiego postanowił sprawdzić Karol Kusiak, natomiast golkiper „Brązowych” odpowiedział udanymi interwencjami. W 66. minucie spotkania z problemami rzut wolny Bartłomieja Polaka obronił Karol Wontorczyk, a parę minut później groźnie na bramkę „Młodych Lwów” uderzał Kacper Kołodziej. Na pięć minut przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Grzybowski, zdobywając dublet w sobotnim pojedynku.

Po 11. rozegranych spotkaniach Garbarnia znajduje się na trzeciej pozycji, mając 19. – czyli tyle samo oczek co wicelerująca Sandecja. Do lidera z Pcimia podopieczni Roberta Włodarza tracą jedno oczko, jednak Pcimianka ma jeden zaległy mecz do rozegrania. W najbliższą sobotę Garbarnia zmierzy się w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)
Bramki: 16′, 85′ Grzybowski, 39′ Derenda – 33′ Ciastoń
Żółte kartki: Derenda, Januszewski, Dudzik – Oleksy
Sędzia: Robert Marciniak

Garbarnia Kraków: Kornecki – Bzdyl, Derenda (88′ Wilik), Ferenc, Grzyb, Grzybowski, Januszwski (67′ Dudzik), Kałdos, Korczak (77′ Brajer), Kordylewski, Polak

Sandecja Nowy Sącz: Hajduk (65′ Wontorczyk) – Chlipała, Oleksy, Kołodziej, Ciastoń, Wojtas, Ziemnik, Sławecki, Janczy, Kusiak (85′ Wiewióra), Zgymunt (46′ Sandera)