Pierwsza drużyna

Wracamy na Rydlówkę…

,

Również na pożegnanie wybitnie nieudanego sezonu nie udało się Garbarni uniknąć porażki. Teraz „Brązowi” przegrali w Niepołomicach 2:3, ale w przeciwieństwie do kilku ostatnich spotkań tym razem zaprezentowali solidną grę. No i w końcu trafili do siatki rywali, nawet dwukrotnie.

Rozpoczęło się znakomicie, od centry Ogara i bezapelacyjnego strzału oddanego przez Słomę. Od pierwszego gwizdka zdążyło upłynąć ledwie kilkadziesiąt sekund… Tę zaliczkę śmiało można było podwoić. Tym razem przed dużą szansą stanął Kiebzak, Mleczko w bramce w ostatniej chwili uratował Puszczę w nader kłopotliwej sytuacji.

Szybko jednak widniał na tablicy zgoła inny wynik. Najpierw trafił do siatki Żurek, a niebawem na koncie strat Garbarni znalazło się „samobójcze” trafienie. Do protokołu trafił pechowo interweniujący Garzeł, lecz nie on był winowajcą nieszczęścia, tylko Masiuda.

Gospodarze mogli jeszcze bardziej pójść za ciosem, bliski tego był Konrad Nowak. Na posterunku – podobnie jak w kilku innych sytuacjach – znalazł się jednak Kozioł. Krótko przed pauzą mógł odrobić stratę Kiebzak, w dogodnej pozycji pomylił się nieznacznie.

Po przerwie utrzymywał się podobny obraz co przed zmianą stron. Puszcza była częściej przy piłce, stwarzała zagrożenie na przedpolu Garbarni. Jedną z takich sytuacji zamienił na gola Konrad Nowak. „Garbarze” atakowali rzadziej, za to groźnie. W 85. minucie z asysty Dawida Nowaka skorzystał Krykun, a krótko przed końcowym gwizdkiem Mleczko nie dał się zaskoczyć strzałowi Włodyki.

Towarzyszami niedoli Garbarni zostały drużyny GKS Katowice i Bytovii. W ostatniej chwili uratowały skórę Wigry, bo w Częstochowie znów zdarzył się cud.

Wracamy na Rydlówkę. To jedna z niewielu pocieszających wiadomości…

(JC)

Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 3:2 (2:1)
Bramki: 8′ Żurek, 10′ Garzeł (sam.), 62′ K. Nowak – 1′ Słoma, 85′ Krykun
Żółte kartki: Orłowski, Bartków, Uwakwe – Włodyka, Lech

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Furtak (76′ Zając), Bartków, Stawarczyk, Mikołajczyk – Żurek (52′ Sajdak), Kotwica, Uwakwe, Nowak, Kura (63′ Wojtaszek) – Orłowski

Garbarnia Kraków: Kozioł – Kiebzak, Garzeł, Mruk, Szywacz (60′ Lech) – Piszczek, Kostrubała, Masiuda, Włodyka, Słoma (67′ Krykun) – Ogar (73′ D. Nowak)

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe