Pierwsza drużyna

Fortuna 1 Liga: Z Sandecją w Krakowie po 21 latach

,

Fortuna 1 Liga
Z Sandecją w Krakowie po 21 latach

GARBARNIA – SANDECJA Nowy Sącz

7 kolejka Fortuna 1 Ligi

Niedziela 26 sierpnia 2018

Godzina 17:00

Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Kraków, ul. Reymonta 20 (wejście na sektor E)

Ceny biletów: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy
Dzieci do lat 13 wstęp wolny

Wszystkie Panie uprawnione są do zakupu biletu ulgowego

>>>kup bilet przez internet<<<

>>>akredytacje dziennikarskie – accredito.com<<<

Przedsprzedaż biletów w budynku klubowym RKS Garbarnia,
Kraków ul. Rydlówka 23/II piętro
w czwartek 23 sierpnia i piątek 24 sierpnia w godzinach 10:00 – 18:00

Sprzedaż biletów w Strefie Kibica na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana tylko

w niedzielę od godziny 14:00.

(obsada wyznaczona) Wojciech Krztoń (Olsztyn) oraz Bolesław Rosa (Warszawa) i Krystian Mucha (Olsztyn).

Arbiter techniczny: Sebastian Krasny (Kraków).

W Tychach Garbarni najwyraźniej nie poszło. Karta musi się odwrócić.

24.08.2018 (AB)

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 w ramach 7. kolejki Fortuna 1 Ligi Garbarnia zmierzy się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z Sandecją Nowy Sącz. Jeśli chodzi o ligowe spotkania tych zespołów w Krakowie, dojdzie do takiego po 21 latach.

Właśnie 21 lat temu, w rundzie jesiennej sezonu 1997/98 Garbarnia pokonała Sandecję 1-0 w meczu o mistrzostwo III Ligi po golu zdobytym w 89. minucie przez Dariusza Lamenta. To nie był dobry sezon dla Garbarni, bo na skutek reorganizacji rozgrywek Młode Lwy pomimo zajęcia 8 miejsca w tabeli musiały się pożegnać – jak się później okazało, na długie lata – z centralnym szczeblem rozgrywek. W ówczesnej osiemnastozespołowej III Lidze utrzymywało się tylko sześć pierwszych zespołów, a jako ciekawostkę należy przytoczyć fakt, że na ostatnim bezpiecznym miejscu uplasowała się właśnie Sandecja.

Historia zatoczyła jednak swoje koło i dziś oba kluby znów znajdują się – względem siebie – w tym samym  miejscu, czyli na szczeblu Fortuna 1 Ligi.

Sandecja to spadkowicz z Ekstraklasy, w której nowosądeczanie występowali jedynie przez sezon. Zapewne nie tak wyobrażali sobie rzeczywistość kibice i działacze „Biało-Czarnych”, którzy wszystkie ekstraklasowe boje musieli toczyć na wyjeździe (spotkania w roli gospodarza Sandecja rozgrywała na stadionie Bruk-Betu Termaliki w Niecieczy).

W drużynie z Nowego Sącza nie brakuje garbarskich akcentów. Asystentem trenera jest Paweł Nowak, który reprezentował nasze barwy w latach 2013-2015.

 

W zespole Sandecji z powodzeniem występuje Bartłomiej Kasprzak. Ten 25-letni wychowanek Lubania Tylmanowa w latach 2010 – 2012 był podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów Garbarni, występował także w zespołach seniorskich. Z Garbarnią II wywalczył w roku 2012 awans do Klasy Okręgowej. Bartłomiej Kasprzak trafił później do ekstraklasowego Widzewa, z którego przeniósł się do Sandecji.

Bartłomiej Kasprzak w meczu Garbarnia II – Prokocim Kraków (2-1) w 2012 roku.

Jeśli chodzi o nowosądecki akcent w zespole Garbarni, to jest taki w osobach trenera naszego zespołu Mirosława Hajdy, który pracował jako szkoleniowiec pierwszoligowej Sandecji oraz golkipera Brązowych Marcina Cabaja, który strzegł bramki „Biało-Czarnych” w latach 2012-2014.

W bieżących rozgrywkach Sandecja po 6 kolejkach zgromadziła 9 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli. „Górale” z pewnością nie będą łatwym dla naszych piłkarzy rywalem, stąd apelujemy do Państwa o liczne przybycie na Reymonta i głośny, kulturalny doping dla naszego zespołu. To jest moment, w którym drużyna tego właśnie potrzebuje.

======================================================

W weekend rozegrają swoje spotkania druga drużyna Garbarni oraz juniorzy.

Garbarnia II w sobotę 25 sierpnia o godzinie 12:30 zmierzy się na własnym boisku z Iskrą Radwanowice, a juniorzy starsi – w niedzielę 26 sierpnia o 11:00 – rozegrają wyjazdową potyczkę z Limanovią. Juniorzy młodsi w sobotę 25 sierpnia o godzinie 10:00 na Rydlówce zmierzą się z Tarnovią.

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe

Drużyny młodzieżowe4 tygodnie temu

U-19: S. Śliwa: Wróciliśmy na zwycięską ścieżkę

Garbarnia Kraków U-19 w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych zajęła drugie miejsce i na wiosnę rywalizując w Lidze Makroregionalnej powalczy o...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Mikołaj znów się pojawił!

Kolejne dni i treningi grup młodzieżowych Garbarni Kraków przyniosły ponowne odwiedziny Mikołaja. Tym razem młodych zawodników „Brązowych” drobnymi upominkami obdarował...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Świąteczne odwiedziny na treningach młodzieży

W poniedziałkowe popołudnie na treningi drużyn młodzieżowych Garbarni Kraków zawitali niespodziewani goście. W rolę Mikołajów wcielili się zawodnicy pierwszej drużyny...

Drużyny młodzieżowe2 miesiące temu

U-13: Awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu

W środę 11 listopada Garbarnia Kraków U-13 rywalizowała w Brzesku w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. „Brązowi” zajęli...

Drużyny młodzieżowe2 miesiące temu

B. Bugaj: Wypracowaliśmy swój charakterystyczny styl gry

W minioną sobotę Garbarnia Kraków U-15 zwycięskim pojedynkiem z NKP Podhale Nowy Targ zakończyła rywalizację w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. „Brązowi”...

Drużyny młodzieżowe2 miesiące temu

#BrązoweGranie: 5-8 listopada 2020

Sprawdźcie wyniki drużyn Garbarni, które rywalizowały w meczach ligowych w miniony weekend. 12. kolejka drugiej ligi Garbarnia Kraków – KKS Lech...