Misja i informacje

Misja i informacje

Szkółka Piłkarska RKS Garbarnia powstała z myślą o szkoleniu zawodników na potrzeby I drużyny Garbarni Kraków. Oprócz szlifowania piłkarskich umiejętności stawiamy duży nacisk także na edukację naszych podopiecznych w życiu pozasportowym. Wychowanie przez sport, rywalizacja w myśl zasady fair play, szacunek do siebie i rywali to tylko niektóre hasła, które przyświecają szkoleniu adeptów futbolu w naszym klubie.

Stadion z lotu ptaka

Nad szkoleniem młodzieży czuwa trener Stanisław Śliwa, który pełni funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży w RKS Garbarnia. W klubie zatrudnionych jest kilkunastu trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje (UEFA A, UEFA B). Kadra szkoleniowa cyklicznie bierze udział w różnego rodzaju kursach, konferencjach oraz w stażach w innych klubach, aby podnosić swoje kwalifikacje. W obranej misji pomaga nam jedna z najnowocześniejszych baz treningowych w Krakowie, która zlokalizowana jest na terenie klubu przy ul. Rydlówka 23. Pełnowymiarowe boisko sztuczne wraz z drugim naturalnym, a do tego pełne zaplecze sanitarne są bardzo ważnym elementem w szkoleniu zawodników.

Nasi zawodnicy regularnie otrzymują zaproszenia na testy z klubów ekstraklasowych oraz pierwszoligowych co świadczy o tym, że nasze szkolenie jest zauważalne na zewnątrz. Najlepszym przykładem jest nasz wychowanek– Bartłomiej Mruk, który w wieku 17 lat zadebiutował na pierwszoligowych boiskach, a nieco później stał się ważną postacią drugoligowej Garbarni Kraków. Ponadto obrońca regularnie dostaje powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski. Od sezonu 2020/2021 reprezentuje barwy Pogoni Szczecin.

Stadion z lotu ptaka

Trenerzy

zawodnik

Stanisław Śliwa

UEFA A

zawodnik

Robert Włodarz

UEFA A

zawodnik

Tomasz Liput

UEFA A

zawodnik

Maciej Gój

UEFA B

zawodnik

Marcin Chmura

UEFA B

Mateusz Ząbczyk

UEFA B

zawodnik

Tomasz Kalicki

UEFA B

zawodnik

Jan Zygmunt

Grassroots C

Damian Pabiś

Grassroots C