U-17: Tarnovia pokonana

,

W meczu 6. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza pokonali Tarnovię Tarnów 4:0. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Wojciech Pliszka, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Oliwier Skoczeń oraz Maciej Korban.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszym kwadransie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, by wyjść na prowadzenie. W 10. minucie meczu nad poprzeczką uderzył Oskar Świstak. Chwilę później refleks golkipera „Brązowych” sprawdził Konrad Madej, lecz Mateusz Łacina popisał się skuteczną interwencją. W 21. minucie krakowianie po raz pierwszy zagrozili rywalom, gdy na strzał zdecydował się Grzegorz Dąbrowski. Osiem minut później w sytuacji sam na sam z Radosławem Surmanem znalazł się Michał Pytko, który nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Dużo więcej działo się po przerwie, a co najważniejsze padły wówczas bramki dla Garbarni. W 50. minucie nieporozumienie golkipera Tarnovii z jednym z defensorów wykorzystał Wojciech Pliszka i skierował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później indywidualną akcję przeprowadził Maciej Kasia, który obsłużył podaniem Oliwiera Skoczenia, a ten w sytuacji sam na sam z Surmanem podwyższył prowadzenie. Pięć minut później na tablicy wyników było już 3:0, a dublet na swoim koncie zapisał Pliszka. Wynik spotkania został ustalony w ostatniej minucie meczu, kiedy to fantastycznym strzałem z okolicy 30. metrów popisał się Maciej Korban.

W meczu 7. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów „Brązowi” rozegrają na wyjeździe derbowy pojedynek z Hutnikiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 września o godzinie 12:00.

Garbarnia Kraków – Tarnovia Tarnów 4:0 (0:0)
Bramki: 50′, 65 Pliszka, 60′ Skoczeń, 90′ Korban