J. Klimek: Zasłużenie sięgnęliśmy po komplet punktów

,

Garbarnia Kraków pokonała w Rzeszowie tamtejszą Stal 3:2 i zwycięstwem zakończyła ligowe zmagania w 2019 roku. W końcowych minutach na murawie zameldował się Jan Klimek, który po ostatnim gwizdku arbitra pokusił się o krótki komentarz dotyczący rywalizacji „Brązowych” w 20. kolejce drugiej ligi.

– Przerwaliśmy tę złą passę, zwyciężając na ciężkim terenie. Stal postawiła trudne warunki, co było widać do ostatnich minut spotkania. W końcowych fragmentach meczu było sporo nerwów, broniliśmy się przez długi czas, natomiast z perspektywy całego spotkania uważam, że zasłużenie sięgnęliśmy po komplet punktów w Rzeszowie – powiedział 19-letni defensor

Stal Rzeszów ostatnie minuty sobotniego pojedynku grała z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Adrian Jurkowski. Rzeszowianie starali się prostymi środkami stwarzać zagrożenie pod bramką Doriana Frątczaka. W 85. minucie na murawie zameldował się Jan Klimek, który swoim wzrostem miał pomóc defensorom oddalić zagrożenie od własnej bramki. – W każdej chwili jestem gotowy, aby wejść na boisko. Podobnie było tym razem, gdy trener dał mi szansę w ostatnich minutach. Nie miałem zbyt dużo pracy, jednak była ona bardzo intensywna. Stal zagrywała długie piłki, po których było sporo zamieszania, jednak poradziliśmy sobie z nimi i zakończyliśmy mecz zwycięstwem – wyjawił z radością obrońca.

Dla „Brązowych” był to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Podopieczni trenera Łukasza Surmy będą trenować do czwartku, natomiast później udadzą się na urlopy. – Dzięki temu zwycięstwu na przerwę przed zimowym okresem przygotowawczym udamy się w dobrych nastrojach. Później czeka na ciężka praca, aby dobrze przygotować się do rundy wiosennej – zakończył 19-latek.