Mateusz Duda po meczu z Siarką

,

W meczu 23. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1. Po spotkaniu porozmawialiśmy z kapitanem „Brązowych” Mateuszem Dudą, którego trafienie z rzutu karnego zapewniło drużynie jeden punkt w sobotniej rywalizacji.

– Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo słabo. Siarka nas docisnęła i kreowała sobie dużo sytuacji bramkowych. W drugiej połowie nasza postawa wyglądała już lepiej. Trzeba szanować ten punkt, bo rywal postawił nam wysoko poprzeczkę w tym meczu – skomentował kapitan Garbarni.

W marcowych pojedynkach Mateusz Duda zdobył już trzy bramki dla Garbarni z rzutów karnych. – Podczas okresu przygotowawczego poświęciłem dużo czasu na szlifowanie akurat tego elementu gry i cieszy mnie niezmiernie, że jak na razie pewnie wykonuje rzuty karne.

Początek tej rundy zdecydowanie nie należy do udanych w naszym wykonaniu. Ten dorobek punktowy nie jest na pewno taki, jaki byśmy chcieli. Mamy jednak jeszcze sporo meczów do rozegrania i mam głęboką nadzieję, że w kolejnych spotkaniach poprawimy go – zakończył kapitan „Brązowych”.