Derby Krakowa w sobotnie południe

,

W meczu 20. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków zmierzy się w meczu wyjazdowym z Wieczystą Kraków. Derby Krakowa rozpoczną się w sobotę 9 marca o godzinie 12:00.

Wieczysta Kraków przewodzi ligowej tabeli w trzeciej lidze grupie 4. Podopieczni trenera Sławomira Peszki po 19. rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 44 punkty i osiągnęli przewagę sześciu oczek nad Avią Świdnik. Ich bilans bramkowy to 55:21, a najlepszym strzelcem „Żółto-Czarnych” jest Manuel Torres autor dwunastu trafień.

Obie drużyny mają już za sobą po jednym meczu ligowym w 2024 roku. Garbarnia Kraków bardzo dobrze rozpoczęła zeszłotygodniowe starcie z Wisłoką Dębica, o czym świadczył wynik do przerwy. „Brązowi” po trzech kwadransach po bramkach Mateusza Sowińskiego, Bartosza Żurka i Mateusza Dudy prowadzili już 3:0, lecz po przerwie goście doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Z kolei drużyna Wieczystej Kraków pokonała Wiślan Jaśkowice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 6. minucie meczu zdobył Maciej Jankowski.

Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały ze sobą 19  sierpnia 2023 roku. Wówczas przy ul. Rydlówka po komplet punktów sięgnęli „Żółto-Czarni”, pokonując „Brązowych” 3:2. Na listę strzelców po stronie Garbarni wpisali się Michal Klec i Feliks Grzybowski. „Duma Ludwinowa” zdecydowanie lepsze wspomnienia ma z meczu rozegranego na stadionie przy ul. Chałupnika 16 2 listopada 2021 roku w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Wówczas zespół dowodzony przez trenera Macieja Musiała pokonał rywali 5:0 i awansował do kolejnej rundy.

Informujemy, że zbiórka dla kibiców Garbarni Kraków, którzy tego dnia chcą zasiadać w sektorze gości, została wyznaczona na godzinę 11:30 przy wejściu na sektor. Wstęp na domowe mecze Wieczystej Kraków jest bezpłatny.

Z sobotniego pojedynku będzie prowadzona transmisja na żywo za pośrednictwem kanału CFsport na platformie YouTube. Dostęp do niej będzie darmowy. Derby Krakowa można obejrzeć TUTAJ.