Przegrany finał z Wiślanami Jaśkowice

,

W finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków Garbarnia Kraków uległa Wiślanom Jaśkowice 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Rostislav Shkitun.

Zespół z Jaśkowic nie mógł sobie lepiej wymarzyć rozpoczęcia czwartkowego pojedynku. Już w 11. minucie spotkania Rostislav Shkitun zamienił podanie Bartosza Tetycha na bramkę. Podopieczni trenera Łukasza Skrzyńskiego chcieli pójść za ciosem, lecz skuteczne interwencje zanotował Piotr Zagórowski przy strzałach Tetycha i Błażeja Radwanka. Następnie „Brązowi” starali się odpowiedzieć, lecz brakowało ostatniego podania oraz skuteczności pod bramką rywala. Niecelnymi strzałami popisali się Michal Klec, Jakub Cukrowski i Kacper Durda. W 30. minucie piłkę po strzale Radwanka na słupek sparował golkiper Garbarni.

W pierwszych minutach drugiej połowy przewagę osiągnęli Wiślanie. W 52. minucie jeden z defensorów Garbarni wybił piłkę z linii brakowej, natomiast chwilę później futbolówka po strzale Nikodema Morawskiego odbiła się od słupka. W dalszej części spotkania podopieczni trenera Marcina Pluty ambitnie walczyli, aby doprowadzić do remisu. W 68. minucie strzał Michała Opalskiego obronił Arkadiusz Leszczyński. Bramkarz rywali nie skapitulował również przy próbach Mateusza Nowaka, Karola Dziedzica i Mateusza Sowińskiego. Leszczyński świetnie interweniował także w doliczonym czasie gry po strzale Mateusza Dudy i tym samym nie dał się pokonać w czwartkowy wieczór.

Wiślanie Jaśkowice – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 11′ Shkitun.
Sędzia: Grzegorz Jabłoński.
Żółte kartki: Morawski – Duda.
Widzów: 150.

Wiślanie: Leszczyński – Bociek, Jaklik, Morawski – Marszalik (89′ Pischinger), Rakowski (82′ Strózik), Kuczak, Shkitun (70′ Wiśniewski), Tetych – Radwanek, Cholewa.

Garbarnia: Zagórowski – Cukrowski (53′ Sowiński), Moskiewicz, Czekaj (46′ Kutrzeba), Sutor (77′ Szuta) – Durda (77′ Duda), Nowak, Żurek (65′ Opalski), Dziedzic, Grzybowski – Klec.