Pierwsza drużyna

Szalony mecz zakończony podziałem punktów

,

Remisem 2:2 zakończył się mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwie bramki „Brązowych” zdobyte w drugiej połowie nie wystarczyły do zwycięstwa. W samej końcówce doliczonego czasu gry jeden punkt zapewnił gospodarzom gol zdobyty z rzutu karnego.

Pierwszą połowę udanie rozpoczęli krakowianie, którzy ambitnie starali się tworzyć okazje do zdobycia bramki. Już w 2. minucie Feliks Grzybowski uruchomił podaniem Kacpra Durdę, lecz strzał zawodnika Garbarni wybronił golkiper KSZO. W odpowiedzi Dariusz Brągiel zdecydował się na mocne uderzenie w światło bramki, jednak wprost w Mateusza Bartusika, który zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka chwil pózniej Oskar Klon wybronił strzał z dystansu kapitana „Brązowych” Mateusza Dudy. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia krakowianie mieli w 21. minucie, kiedy to Grzybowski w polu karnym minął kilku obrońców rywali i uderzył na bramkę. Futbolówka nieznacznie minęła słupek.

Po przerwie widzieliśmy dużo więcej emocji. Od pierwszych minut drugiej połowy było wiadomo, że obie drużyny łatwo tego meczu nie oddadzą. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą uderzenia Ilii Tymoszenki. Zdobyta bramka dodała więcej pewności zawodnikom KSZO, jednak to Kacper Durda zdobył kilka chwil pózniej wyrównującego gola. W 68. minucie Bartusik świetnie obronił uderzenie Franciszka Lipki, przenosząc futbolówkę nad poprzeczkę.

W kolejnej cześci spotkania „Brązowi” dopięli swego, wychodząc na prowadzenie. Kacper Durda obsłużył prostopadłym podaniem Daniela Morysa, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. W końcówce meczu golkiper Garbarni ponownie popisał się dwiema skutecznymi interwencjami, tym razem broniąc trudne strzały Dominika Pisarka. Gdy wydawało się, że „Brązowi” wrócą do Krakowa z kompletem punktów, sędzia zawodów w doliczonym czasie gry podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę na 2:2 zamienił Łukasz Mazurek II.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Garbarnia Kraków 2:2 (0:0)
Bramki: 53′ Tymoszenko, 90+6′ Mazurek II – 59′ Durda, 76′ Morys.
KSZO: Klon – Domagała, Mężyk, Mazurek I, Lis (65′ Szynka) – Nawrot, Tymoszenko, Kołoczek (75′ Mazurek II), Zimnicki (65′ Lipka), Brągiel – Pisarek.
Garbarnia: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj, Cukrowski (76′ Sutor) – Durda, Dziedzic, Duda (58′ Nowak), Żurek (76′ Opalski), Grzybowski – Klec (90′ Szuta).
Sędzia główny: Mariusz Myszka
Żółte kartki: Mazurek I, Kołoczek, Lis, Szynka – Morys, Dziedzic, Klec, Nowak, Czekaj.