Powrót na zwycięski szlak! Wygrywamy z Orlętami Radzyń Podlaski

,

W meczu 16. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała przed własną publicznością Orlęta Radzyń Podlaski 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 80. minucie spotkania zdobył Karol Dziedzic.

Podopieczni trenera Marcina Pluty po 120. minutowej rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski kilka dni później przystąpili do ligowej rywalizacji z Orlętami Radzyń Podlaski. W niedzielnej potyczce, jako pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli goście, lecz w 3. minucie skutecznie interweniował Mateusz Bartusik, natomiast chwilę później futbolówkę na rzut rożny wybił Michał Czekaj. W kolejnych minutach to „Brązowi” doszli do głosu. Najpierw na strzał zdecydował się Patryk Moskiewicz, a później Kacper Durda, lecz w obu sytuacjach dobrze spisała się formacja obronna Orląt. Podobnie było w 24. minucie po strzale Feliksa Grzybowskiego. W 32. minucie spotkania Bartusik obronił strzał z dystansu zawodnika gości, natomiast w 41. minucie nie dał się zaskoczyć Jakubowi Kotko.

Po przerwie pierwszą groźną sytuację wykreowali gospodarze. W 55. minucie meczu w polu karnym Orląt główkował Czekaj, jednak piłka poszybowała nad bramką. W 59. minucie spotkania Moskiewicz został ukarany czerwoną kartką i od tego momentu „Brązowi” musieli grać w osłabieniu. Orlęta miały doskonałą sytuację, aby objąć prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, jednak pewnie w bramce zachował się Bartusik. Podopieczni trenera Marcina Pluty decydujący cios zadali w 80. minucie spotkania, gdy strzałem z dystansu w samo okienko bramki popisał się Karol Dziedzic. Przyjezdni starali się wyrównać, a najbliżej tego był Artur Balicki, który minimalnie chybił w końcowych minutach spotkania.

Garbarnia Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: 80′ Dziedzic.
Żółte kartki: Żurek, Czekaj, Klec – Cassio, Ostrowskyj.
Czerwona kartka: Moskiewicz.
Sędzia: Mateusz Długosz (Bielsko-Biała).

Garbarnia: Bartusik – Morys, Czekaj, Kajpust, Moskiewicz – Durda (62′ Wątroba), Żurek (75′ Opalski), Duda, Dziedzic, Grzybowski (87′ Sutor), Klec (87′ Nowak).

Orlęta: Bartnik – Duchnowski, Cassio, Kotko, Krasznewskyj, Szczypek, Korolczyk, Szczygieł, Koszel, K. Rycaj, Ostrowskyj.