Pierwsza drużyna

Walka do samego końca

,

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Garbarnia Kraków po dogrywce uległa Stali Mielec 2:4. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Bartosz Żurek i Kacper Durda, natomiast na listę strzelców po stronie gości wpisali się Michał Trąbka, Krystian Getinger oraz dwukrotnie Illia Shkuryn.

Pierwsza połowa pucharowego pojedynku była bardzo wyrównana, a najbliżej zdobycia bramki w 20. minucie spotkania była Garbarnia Kraków. Kacper Durda zdecydował się na mocny strzał z okolicy pola karnego, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi Kai Meriluoto przeniósł piłkę nad bramką. W 31. minucie Mateusz Bartusik obronił strzał Michała Trąbki, natomiast chwilę później próba Mateusza Stępnia okazała się niecelna.

W 54. minucie spotkania podopieczni trenera Kamila Kieresia objęli prowadzenie po uderzeniu Michała Trąbki, natomiast sytuacja „Brązowych” skomplikowała się jeszcze bardziej dwie minuty później, gdy Adrian Kajpust obejrzał czerwoną kartkę. Krakowianie nie poddali się i ambitnie walczyli o korzystny rezultat. W 61. minucie Feliks Grzybowski uprzedził obrońcę Stali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą, lecz skrzydłowy uderzył nad poprzeczką. Cztery minuty później do remisu doprowadził Bartosz Żurek, a trybuny przy ul. Rydlówka 23 eksplodowały 11. minut później, gdy podanie Patryka Moskiewicza na bramkę zamienił Kacper Durda. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Illia Shkuryn, a do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Dodatkowe 30 minut gry lepiej rozpoczęli mielczanie, ponieważ w 94. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Getinger, a prowadzenie kilka minut później podwyższył Shkuryn. Podopieczni trenera Marcina Pluty nie poddawali się i starali się ponownie odrobić straty do Stali. Najbliżej zdobycia bramki był Moskiewcz, jednak futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

Garbarnia Kraków – Stal Mielec po dogr. 2:4 (0:0)
Bramki:
65′ Żurek, 76′ Durda – 54′ Trąbka, 86′, 101′ Shkuryn, 94′ Getinger.
Żółte kartki: Morys, Zagórowski, Grzybowski, Opalski – Trąbka, Santos (dwie), Getinger.
Czerwone kartki: Kajpust – Santos.
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Garbarnia: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj (107′ Seweryn), Moskiewiecz – Duda, Żurek (71′ Opalski), Dziedzic – Durda (90′ Sutor), Klec (80′ Nowak), Grzybowski (90′ Wątroba).

Stal: Jałocha – Gerstenstein, Ehmann, Matras, Esselink, Wołkowicz (68′ Getinger) – Stępień (46′ Shkuryn), Trąbka (62′ Domański), Santos, Hinokio (68′ Guillaumier) – Meriluoto (74′ Wolsztyński).