Bez punktów w Białej Podlaskiej

,

W meczu 15. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków przegrała z Podlasiem Biała Podlaska 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kacper Jakóbczyk, Mateusz Wyjadłowski i Szymon Kamiński.

Sobotni pojedynek w Białej Podlaskiej znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 1. minucie spotkania objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kacper Jakóbczyk. Podopieczni trenera Artura Renkowskiego poszli za ciosem i pięć minut później powiększyli przewagę nad „Brązowymi”. W 6. minucie w pole karne krakowian wpadł Mateusz Wyjadłowski, który uporał się z obrońcami i strzałem po krótkim rogu pokonał Piotra Zagórowskiego.

Po bardzo złym początku meczu w kolejnych minutach zawodnicy Garbarni zaczęli przejmować inicjatywę i kreować sytuacje pod bramką Podlasia. W 24. minucie z rzutu wolnego uderzył Michal Klec, lecz świetnie między słupkami spisał się Rafał Misztal. Chwilę później na strzał zdecydował się Bartosz Żurek, ale i tym razem golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Podobnie było przy okazji uderzenia Karola Dziedzica zza pola karnego. W 32. minucie piłka po strzale Feliksa Grzybowskiego odbiła się od słupka. Gospodarze ograniczali się do kontrataków, a jeden z nich mógł przynieść trzecią bramkę, jednak Mateusz Wyjadłowski trafił tylko w boczną siatkę.

W drugiej części spotkania przewagę osiągnęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. W 63. minucie meczu podopieczni trenera Artura Renkowskiego zdobyli trzecią bramkę. W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dawid Kamiński, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

„Brązowi” starali się zdobyć choćby jedną bramkę, aby nawiązać walkę z rywalem. W 62. minucie strzał Mateusza Dudy minął bramkę Podlasia w bezpiecznej odległości. Chwilę później bramkarz gospodarzy wyczuł intencje znajdującego się w polu karnym Michala Kleca, natomiast w końcowych fragmentach spotkania piłka po strzale Kacpra Durdy odbiła się od defensora rywali i opuściła boisko.

Podlasie Biała Podlaska – Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)
Bramki:
1′ Jakóbczyk, 6′ Wyjadłowski, 63′ Kamiński.