Przegrana z KS Wiązownica

,

W meczu 14. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków uległa KS Wiązownica 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 80. minucie zdobył Michał Czekaj.

Sobotni pojedynek bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy od pierwszych minut starali się narzucić własny styl gry. Już w 4. minucie KS Wiązownica objęła prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Rafał Michalik. Sześć minut później prowadzenie dla gości podwyższył Dymytro Sula. W 20. minucie meczu podopieczni trenera Waldemara Warchoła zdobyli trzecią bramkę, a dublet na swoim koncie zapisał Michalik. Sytuacja Garbarni Kraków skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Szuta. W 37. minucie spotkania mocnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Duda, lecz Mateusz Zając zdołał zanotować skuteczną interwencję.

W przerwie w szeregach krakowian doszło do trzech zmian, a Garbarnia od samego początku dążyła do złapania kontaktu z rywalem. W 53. minucie spotkania w polu karnym gości główkował Michał Czekaj, lecz golkiper KS Wiązownica odbił futbolówkę. Chwilę później Zając dobrze interweniował po strzale Daniela Morysa. W 61. minucie spotkania siły się wyrównały, gdy czerwoną kartką ukarany został Serhiy Melinyshyn. Sześć minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Kacper Durda, lecz napastnik pomylił się z bliskiej odległości. Na dziesięć minut przed końcem spotkania na listę strzelców po strzale z dystansu wpisał się Michał Czekaj. Choć „Brązowi” ambitnie walczyli do samego końca, to nie byli w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki i ostatecznie ulegli rywalowi.

Garbarnia Kraków – KS Wiązownica 1:3 (0:3)
Bramki: 80′ Czekaj – 4′, 20′ Michalik, 10′ Sula.
Żółte kartki: Szuta (dwie), Zagórowski.
Czerwone karki: Szuta (dwie żółte), Melinyshyn.

Garbarnia Kraków: Zagórowski – Wielecki (22′ Sutor), Kajpust, Czekaj, Moskiewicz – Duda (46′ Sowiński) (57′ Durda), Dziedzic, Żurek (46′ Klec), Opalski (46′ Grzybowski), Morys – Szuta.

KS Wiązownica: Zając – Cieśla, Tabor, Sula, Michalik, Serafin, Tonia, Janiczak, Rębisz, Kordas, Melinyshyn.