„Brązowi” w finale Okręgowego Pucharu Polski

,

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski Garbarnia Kraków pokonała po rzutach karnych Jutrzenkę Giebułtów i zameldowała się w finale. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, a dwie bramki dla krakowian zdobył Jakub Szuta.

Pierwsza połowa wtorkowego pojedynku była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje, aby objąć prowadzenie, lecz ostatecznie zabrakło skuteczności, aby wpisać się na listę strzelców. Trzy minuty po przerwie wynik spotkania otworzył Krzysztof Michalec, natomiast podopieczni trenera Marcina Pluty odpowiedzieli chwilę później za sprawą Jakuba Szuty. Napastnik „Brązowych” potrzebował kolejnych dziesięciu minut, aby zapisać na swoim koncie dublet i dać swojemu zespołowi prowadzenie. W 65. minucie spotkania rzut karny na bramkę zamienił Michalec i ponownie na tablicy wyników był remis.

Wynik nie uległ już zmianie i zgodnie z regulaminem, aby wyłonić zwycięzcę, konieczny był konkurs rzutów karnych. W pierwszej serii rzutów karnych „jedenastki” nie wykorzystał Daniel Morys i dość nieoczekiwanie to gospodarze prowadzili. W kolejnych seriach Mateusz Duda, Feliks Grzybowski, Bartosz Żurek i Kacper Durda trafili do siatki, natomiast jeden z graczy Jutrzenki uderzył w słupek, a intencję drugiego zawodnika wyczuł Mateusz Bartusik i to ostatecznie „Brązowi” wygrali 4:3 i zameldowali się w finale.

W finale Garbarnia Kraków zmierzy się z Wiślanami Jaśkowice, którzy w półfinale pokonali rezerwy Wieczystej Kraków 1:0. Dokładny termin meczu zostanie podany w kolejnym komunikacie.

Jutrzenka Giebułtów – Garbarnia Kraków 2:2 (0:0) rz. k. 3:4
Bramki:
48′, 65′ Michalec – 51′, 61′ Szuta.
Żółte kartki: Michalec, Filipek, Płaza, Onwudi, Kuchta – Cukrowski.

Jutrzenka Giebułtów: Płaza – Michalec, Marek (75′ Nahurianskyi), Kuchta (85′ Kowalski), Silczuk, Filipek (90′ Gruszka), Majcherczyk, Janik (60′ Wójcik), Aksamit (70′ Pelc), Ochman, Onwudi.

Garbarnia Kraków: Bartusik – Wielecki, Kajpust, Wojtaszek (46′ Moskiewicz), Cukrowski – Nowak (65′ Duda), Opalski, Żurek, Seweryn (46′ Grzybowski), Morys – Szuta (65′ Durda).