Trzy punkty z Chełmianką

,

W meczu 12. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała Chełmiankę Chełm 2:1. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Mateusz Sowiński i Michal Klec, natomiast bramkę dla gości zanotował Krystian Mroczek.

Po wtorkowej stracie punktów z Wiślanami Jaśkowice, Garbarnia Kraków jak najszybciej chciała wrócić na zwycięską ścieżkę. Od pierwszych minut podopieczni trenera Marcina Pluty osiągnęli przewagę nad Chełmianką i to oni dyktowali warunki gry. W 9. minucie spotkania mocnym strzałem popisał się Karol Dziedzic, lecz Sebastian Ciołek skutecznie interweniował. W kolejnych minutach równie dobrze między słupkami spisał się golkiper gości po strzałach Karol Wątroby, Michala Kleca i Feliksa Grybowskiego.

W 26. minucie „Brązowi” egzekwowali rzut wolny z okolicy 18. metra. Do piłki podszedł etatowy wykonawca Michal Klec. Słowak precyzyjnie przymierzył, lecz futbolówka odbiła się tylko od słupka. Zespół gości odpowiedział w ostatniej minucie pierwszej części spotkania, gdy w świetnej sytuacji znalazł się Piotr Mroczek. Czujność zachował Piotr Zagórowski, który obronił strzał napastnika Chełmianki.

Podopieczni trenera Grzegorza Bonina lepiej rozpoczęli drugą połowę meczu. Już w 47. minucie Chełmianka była bliska objęcia prowadzenie, jednak piłka po strzale Dominika Stępnia odbiła się od słupka. Cztery minuty później zawodnicy z Chełma wykorzystali nieporozumienie w szeregach obronnych krakowian i ostatecznie Krystian Mroczek ulokował piłkę w siatce.

W kolejnych fragmentach spotkania gospodarze starali się odrobić straty i napierali na bramkę Chełmianki. Swoje szanse mieli Karol Wątroba, Mateusz Sowiński i Adrian Kajpust, jednak nie byli oni w stanie wpisać się na listę strzelców. Sytuacja zmieniła się w 82. minucie meczu, gdy znakomite prostopadłe podanie Karola Dziedzica na bramkę zamienił Mateusz Sowiński. „Brązowi” do samego końca ambitnie walczyli o zwycięstwo, co przyniosło efekt na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy wynik spotkania precyzyjnym strzałem z pola karnego ustalił Michal Klec.

Garbarnia Kraków – Chełmianka Chełm 2:1 (0:0)
Bramki: 82′ Sowiński, 86′ Klec – 51′ Mroczek.
Żółte kartki: Grzybowski – Pendel, Stępień, Ofiara, Mroczek.

Garbarnia: Zagórowski – Wielecki (78′ Szuta), Kajpust, Czekaj (87′ Nowak), Moskiewicz, Wątroba (65′ Żurek), Dziedzic, Duda (65′ Sowiński), Klec, Grzybowski, Durda (46′ Opalski).

Chełmianka: Ciołek – Ofiara, Wiatrak, Stępień (90+1′ Knap), Pendel (80′ Bednara), A. Nowak, Piekarski, Marchuk (84′ Groborz), Karbownik, Korbecki, Mroczek (80′ Konojacki).