Sokół Sieniawa lepszy o jedną bramkę

,

W meczu 11. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków uległa przed własną publicznością Sokołowi Sieniawa 3:4. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michal Klec, Daniel Morys i Michał Opalski.

Sobotni pojedynek od mocnych ataków rozpoczęli zawodnicy Garbarni Kraków. W 2. minucie na strzał zdecydował się Patryk Moskiewicz, lecz futbolówkę złapał Bartosz Siryk. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Cukrowski po podaniu Bartosza Żurka, jednak defensor przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przyjezdni odpowiedzieli w 17. minucie, gdy Piotra Zagórowskiego pokonał Sebastian Kwaczreliszwili. Dwie minuty później w polu karnym Sokoła faulowany był Daniel Morys, a arbiter podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Michal Klec.

W 28. minucie meczu ponownie o sobie dał znać najlepszy strzelec gości. Tym razem Kwaczreliszwili obrócił się z futbolówką w polu karnym „Brązowych” i celnym strzałem po długim rogu pokonał Piotra Zagórowskiego. Niespełna trzy minuty później zawodnicy Sokoła cieszyli się z trzeciego trafienia, gdy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kiełbasa. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy podopieczni trenera Marcina Pluty ponownie złapali kontakt z przeciwnikiem, gdy indywidualną akcję celnym uderzeniem sfinalizował Daniel Morys.

Tuż po wznowieniu drugiej części spotkania mocnym strzałem popisał się Jakub Sutor, jednak futbolówka poszybowała nad bramką. W 55. minucie spotkania trzecią bramkę na swoim koncie zapisał Sebastian Kwaczreliszwili i Sokół ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. „Brązowi” wykreowali kilka sytuacji, lecz najpierw strzał Mateusza Nowaka obronił Siryk, natomiast chwilę później piłka po uderzeniu Michala Kleca minęła słupek bramki. Wreszcie w 68. minucie spotkania Garbarnia cieszyła się z trzeciego trafienia, gdy Michał Opalski nie dał szans golkiperowi gości. W kolejnych minutach „Brązowi” atakowali bramkę Sokoła, czego efektem były strzały Kleca, Morysa i Opalskiego, lecz ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Garbarnia Kraków – Sokół Sieniawa 3:4 (2:3)
Bramki: 21′ Klec, 41′ Morys, 68′ Opalski – 17′, 28′, 55′ Kwaczreliszwili, 31′ Kiełbasa.
Żółte kartki: Moskiewicz, Czekaj – Więckowski, Czajkowski.
Sędzia: Maciej Węgrzyk (Jejkowice).

Garbarnia Kraków: Zagórowski – Morys, Moskiewicz, Czekaj, Cukrowski – Sutor, Nowak (59′ Opalski), Żurek (73′ Duda), Dziedzic, Wątroba (73′ Durda), Klec.

Sokół Sieniawa: Siryk – Skała, Wawryszczuk, Kwaczereliszwili, Batyushyn, Kiełbasa, Oziębło, Więckowski, Kaczor, Czajkowski, Cygan.