Pewne zwycięstwo z Sokołem Kocmyrzów

,

W meczu 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenera Marcina Pluty pokonali piątoligowy Sokół Kocmyrzów 3:0 i zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Od pierwszych minut środowego pojedynku przewagę uzyskali „Brązowi”, którzy zagrażali bramce gospodarzy. Dopiero w 37. minucie po indywidualnej akcji Daniela Morysa krakowianie objęli prowadzenie. W miedzyczasie Sokół Kocmyrzów próbował sforsować defensywę Garbarni, lecz bardzo dobre interwencje między słupkami zapisywał Mateusz Bartusik. W 67. minucie Jakub Szuta z bliskiej odległości ulokował futbolówkę w siatce, natomiast dwadzieścia minut później samobójcze trafienie na swoim koncie zapisał zawodnik Sokoła Dawid Źródlewski, tym samym ustalając wynik spotkania.

W 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski Garbarnia Kraków zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów. Ze względu na przełożony mecz ligowy „Brązowych” z Wiślanami Jaśkowice, dokładny termin pucharowego spotkania zostanie dopiero ustalony.

Sokół Kocmyrzów – Garbarnia Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: 37′ Morys, 67′ Szuta, 87′ Źródlewski (sam.)

Garbarnia Kraków: Bartusik – Moskiewicz, Trojan (60′ Cukrowski), Wielecki, Morys (46′ Wątroba), Sutor, Dziedzic (46′ Opalski), Sowiński (75 Nieckula), Nowak (46′ Duda), Grzybowski, Szuta.