Pierwsza drużyna

Pucharowa przygoda trwa! Wygrywamy z Radomiakiem!

,

W meczu 1. rundy Fortuna Pucharu Polski Garbarnia Kraków pokonała Radomiak Radom 2:1 i zameldowała się w 1/16 finału rozgrywek. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michal Klec i Karol Wątroba, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Michał Kaput.

Garbarnia Kraków bez kompleksów rozpoczęła środową rywalizację i od samego początku starała się narzucić rywalom własne warunki gry. W 5. minucie spotkania po rajdzie Feliksa Grzybowskiego na strzał zdecydował się Michal Klec, lecz futbolówkę na rzut rożny zdołał odbić Krzysztof Bąkowski. Parę minut później odpowiedzieli goście za sprawą Rafała Wolskiego i Ediego Semedo, lecz defensywa „Brązowych” wyszła z opresji obronną ręką. W 23. minucie spotkania w polu karnym Radomiaka po centrze z rzutu rożnego faulowany był Michał Czekaj, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Ten pewnym strzałem na bramkę zamienił Michal Klec. W 38. minucie spotkania krakowianie podwyższyli prowadzenie. Błąd w rozegraniu piłki popełnił bramkarz przyjezdnych, a ten wykorzystał Karol Wątroba, lokując piłkę w siatce mocnym uderzeniem przy słupku. Sześć minut później Radomiak był bliski zdobycia bramki kontaktowej, lecz Rafał Wolski trafił w słupek.

W pierwszych fragmentach drugiej części spotkania podopieczni trenera Marcina Pluty również wykreowali sytuacje do podwyższenia wyniku. Najpierw nieznacznie pomylił się Grzybowski, natomiast kilkanaście minut później Klec uderzył obok słupka. W międzyczasie z dobrej strony pokazał się Zagórowski, który przeniósł futbolówkę nad bramką po uderzeniu jednego z graczy gości. W 64. minucie po zamieszaniu w polu karnym „Brązowych” najlepiej odnalazł się Michał Kaput, który wpisał się na listę strzelców. W kolejnych minutach Radomiak dążył do wyrównania stanu rywalizacji, natomiast „Brązowi” starali się wyprowadzić kontratak, po którym będą w stanie powiększyć przewagę. Bramki jednak nie padły, choć Garbarnia musiała sobie radzić, grając w osłabieniu, z uwagi na czerwoną kartkę Jakuba Cukrowskiego w doliczonym czasie gry.

Garbarnia Kraków – Radomiak Radom 2:1 (2:0)
Bramki: 26′ Klec, 39′ Wątroba – 64′ Kaput.
Sędzia Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).
Żółte kartki: Klec, Cukrowski (dwie), Szuta, Zagórowski – Helder Sa, Machado.
Czerwona kartka: Cukrowski (dwie żółte).
Widzów: 382.

Garbarnia: Zagórowski – Morys, Moskiewicz, Czekaj, Cukrowski – Duda, Opalski (54′ Dziedzic) – Wątroba (67′ Seweryn), Nowak (78′ Sowiński), Grzybowski (67′ Sutor) – Klec (77′ Szuta).

Radomiak: Bąkowski – Jakubik (62′ Grzesik), Cichocki (54′ Cestor), Luizao, Helder Sa (54′ Abramowicz) – 9 Leandro (54′ Pedro Henrique), Wolski, Kaput, Castaneda, Edi Semedo (80′ Machado) – Leonardo Rocha.