Trzy punkty w starciu z Karpatami Krosno

,

W meczu 9. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała przed własną publicznością Karpaty Krosno 2:1. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Michal Klec i Jakub Sutor, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Michał Stasz.

Piątkowy pojedynek od ataków rozpoczęli gracze Karpat Krosno. Szczególnie aktywny był Jaba Phkhakadze, który starał się sforsować defensywę Garbarni, lecz ta nie dała się zaskoczyć. Podopieczni trenera Marcina Pluty odpowiedzieli w 11. minucie meczu, gdy na strzał po indywidualnej akcji zdecydował się Daniel Morys. Niestety futbolówkę w ostatniej chwili na rzut rożny odbił Michał Perchel. Cztery minuty później „Brązowi” mogli objąć prowadzenie, wykorzystując nieporozumienie w szeregach obronnych Karpat. Jeden ze stoperów zagrał piłkę do wychodzącego bramkarza, jednak Michał Perchel w ostatniej chwili zdążył wrócić do bramki i złapać futbolówkę.

W 32. minucie meczu krakowianie otworzyli wynik spotkania, gdy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michal Klec. Radość w szeregach Garbarni nie trwała zbyt długo, ponieważ Karpaty doprowadziły do wyrównania cztery minuty później. Wówczas w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Michał Stasz, który ulokował piłkę w siatce.

Po przerwie obie drużyny dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 58. minucie meczu w polu karnym przyjezdnych faulowany był Daniel Morys, a arbiter zawodów wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Jakub Sutor. W 68. minucie refleksem na linii popisał się Piotr Zagórowski, broniąc strzał Jaby Phkhakadze, natomiast chwilę później Konrad Głód uderzył obok słupka. W doliczonym czasie gry kolejną skuteczną interwencję zapisał na swoim koncie Zagórowski, tym razem broniąc uderzenie Stasza z rzutu wolnego. „Brązowi” kończyli spotkanie w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Feliks Grzybowski.

Garbarnia Kraków – Karpaty Krosno 2:1 (1:1)
Bramki: 32′ Klec, 59′ Sutor – 36′ Stasz.
Żółte kartki: Grzybowski, Szuta, Duda, MorysDjoulou, Stasz, Wajs, Gawle, Smoleń.
Czerwona kartka: Grzybowski (dwie żółte).
Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom).

Garbarnia Kraków: Zagórowski – Cukrowski, Duda, Czekaj (77′ Moskiewicz), Sutor – Duda, Nowak, Żurek (80′ Opalski), Wątroba (63′ Grzybowski), Morys – Szuta (63′ Durda) (80′ Sowiński)

Karpaty Krosno: (skład wyjściowy) Perchel – Król, Djoulou, Fundakowski, Smoleń, Stasz, Jędryas, Szafran, Głód, Gawle, Phkhakadze.