Dwucyforwa liczba bramek

,

W meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski Garbarnia Kraków pokonała Trzebol Wielkie Drogi 11:0. Dubletami w środowe popołudnie popisali się: Jakub Sutor, Karol Wątroba, Jakub Szuta, Jan Rojek, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Bartosz Żurek, Mateusz Duda i Wojciech Pliszka.

Środowa rywalizacja od samego początku przebiegała pod dyktando Garbarni. Już w 3. minucie meczu wynik spotkania otworzył Jakub Sutor, natomiast pięć minut później prowadzenie podwyższył Karol Wątroba. W kolejnych minutach „Brązowi” także wpisywali się na listę strzelców. Najpierw w 24. minucie spotkania Jakub Szuta, cztery minuty później dublet na swoim koncie zapisał Jakub Sutor, natomiast w ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Żurek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a podopieczni trenera Marcina Pluty zdobyli sześć bramek. W 55. minucie po raz drugi w środowe popołudnie bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Szuta, natomiast trzy minuty później dublet skompletował także Karol Wątroba. W 70. minucie Mateusz Duda po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego wpisał się na listę strzelców, zdobywając ósmą bramkę dla Garbarni. W ostatnim kwadransie padły jeszcze trzy gole dla „Brązowych”, a ich autorami byli zawodnicy występujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej – Wojciech Pliszka oraz Jan Rojek.

W środowym pojedynku wzięło udział sześciu zawodników, którzy w minionych tygodniach stanowili o sile drugiej drużyny Garbarni, a także zespołów młodzieżowych: Kamil Trojan, Maciej Wojtaszek, Danylo Boiko, Wojciech Pliszka, Michał Hajduk i Jan Rojek.

W 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski Garbarnia Kraków rywalizować będzie z Sokołem Kocmyrzów Baranówka. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe w środę 20 września.

Trzebol Wielkie Drogi – Garbarnia Kraków 0:11 (0:5)
Bramki: 3′, 28′ Sutor, 8′, 58′ Wątroba, 24′, 55′ Szuta, 45′ Żurek, 70′ Duda, 75′ Pliszka, 82′, 90′ Rojek.

Garbarnia Kraków: Zagórowski – Wielecki, Trojan, Wojtaszek, Boiko (66′ Duda), Sowiński, Żurek, (46′ Hajduk) Sutor, Wątroba (60′ Pliszka), Seweryn – Szuta (60′ Rojek).