Sześć bramek w rywalizacji z Tramwajem Kraków

,

W meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski Garbarnia Kraków pokonała Tramwaj Kraków 6:0. Hat-trickiem popisał się Jakub Szuta, natomiast po jednym trafieniu zdobyli Mateusz Sowiński, Karol Wątroba i Bartosz Seweryn.

Podopieczni trenera Marcina Pluty od pierwszych minut zdominowali występującą w A Klasie drużynę Tramwaju Kraków. W 3. minucie mocnym strzałem popisał się Jakub Sutor, lecz golkiper gospodarzy zanotował pewną interwencję. Chwilę później dwukrotnie uderzał Jakub Cukrowski, lecz obrońcy rywali w porę zablokowali oba strzały. W 8. minucie po raz pierwszy w środowe popołudnie na listę strzelców wpisał się Jakub Szuta. Napastnik nie musiał długo czekać na drugie trafienie, ponieważ już trzy minuty później zapisał na swoim koncie dublet. W 15. minucie prowadzenie podwyższył Mateusz Sowiński, a osiem minut później trzecią bramkę w meczu zdobył Szuta. W kolejnych minutach spotkania „Brązowi” stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji, lecz przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia Bartosza Seweryna, które minęło bramkę Tramwaju. Następnie na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Duda, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. W 57. minucie indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Karol Wątroba. Pomocnik popisał się mocnym strzałem, którego obronić nie był w stanie bramkarz gospodarzy. W 62. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Sutor, lecz 19-latek przeniósł piłkę nad poprzeczką. Stan rywalizacji na 6:0 w 71. minucie spotkania ustalił Bartosz Seweryn. „Brązowi” mieli jeszcze swoje okazje, jednak Karol Wątroba i Kacper Durda nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Pod koniec meczu dwie sytuacje wykreowali zawodnicy Tramwaju, jednak w obu z nich świetnymi interwencjami popisał się Aleksander Kozioł.

Podopieczni trenera Marcina Pluty awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. „Brązowi” w 1/8 finału zmierzą się na wyjeździe z Trzebolem Wielkie Drogi. Spotkanie odbędzie się 5 lub 6 września.

Tramwaj Kraków – Garbarnia Kraków 0:6 (0:4)
Bramki: 8′, 11′, 23′ Szuta, 15′ Sowiński, 57′ Wątroba, 71′ Seweryn.

Garbarnia Kraków: Kozioł – Sutor, Wielecki, Trojan, Cukrowski (61′ Kajpust) – Nowak (46′ Duda), Opalski (46′ Klec), Sowiński, Seweryn, Wątroba – Szuta (68′ Durda).