Zwycięstwo ze Świdniczanką

,

W meczu 5. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała Świdniczankę Świdnik 2:1. Na listę strzelców wpisali się Michal Klec i Karol Dziedzic.

Świdniczanka Świdnik bardzo odważnie rozpoczęła niedzielny pojedynek, ponieważ już w pierwszych fragmentach meczu stworzyła kilka dogodnych sytuacji. W 5. minucie Mateusz Bartusik wykazał się refleksem przy strzale jednego z zawodników przyjezdnych, natomiast chwilę później Hubert Kotowicz pomylił się z bliskiej odległości. Podopieczni trenera Marcina Pluty odpowiedzieli strzałem Jakuba Sutora, a także mocnym uderzeniem Daniela Morysa, które minęło bramkę gości. W 39. minucie spotkania Michal Klec zdecydował się na strzał z okolicy 16. metra, piłka odbiła się od rywala i zatrzepotała w siatce. Tym samym Słowak zapewnił „Brązowym” prowadzenie. Garbarni Kraków nie cieszyła się z niego długo, ponieważ w 42. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Michal Paluch, skutecznie finalizując kombinacyjnie rozegrany rzut wolny pośredni z piątego metra.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla „Brązowych”, którzy w 50. minucie spotkania cieszyli się z prowadzenia. Karol Dziedzic nie dał szans golkiperowi gości, popisując się fantastycznym strzałem w okolice okienka bramki. Pięć minut później Sutor próbował zaskoczyć Sochę, lecz bramkarz zanotował skuteczną interwencję. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Daniel Morys i Michał Opalski, jednak w obu przypadkach defensywa gości nie skapitulowała.

Podopieczni trenera Łukasza Gieresza nie składali broni i do samego końca walczyli o korzystny rezultat. W 82. minucie z bliskiej odległości pomylił się Michał Koźlik, z kolei próba Partyk Czułowskiego poszybowała nad bramką. W doliczonym czasie gry Karol Wątroba mógł ustalić stan rywalizacji, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Garbarnia Kraków – Świdniczanka Świdnik 2:1 (1:1)
Bramki: 39′ Klec, 50′ Dziedzic – 42′ Paluch.
Sędzia: Przemysław Burliga.
Żółte kartki: Cukrowski, Czekaj, Bartusik – Kompanicki. Szymala, Paluch, Koźlik.
Widzów: 400.

Garbarnia: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj, Cukrowski – Duda (73′ Szuta), Dziedzic (78′ Wątroba), Klec (62′ Nowak), Sutor (62′ Opalski), Grzybowski – Durda (73′ Sowiński).

Świdniczanka: Socha – Futa, Pielach, Ptaszyński – Kotowicz, Szymala (71′ Bednarczyk), Sikora (61′ Kuchta), Nawrocki (61′ Czułowski), Morenkow (71′ Koźlik) – Paluch, Kompanicki.