Rzut karny na wagę zwycięstwa

,

W meczu 4. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała na wyjeździe Podhale Nowy Targ 1:0. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 59. minucie spotkania zdobył Michal Klec.

W środowe popołudnie, jako pierwsi do głosu doszli zawodnicy z Krakowa. W 2. minucie spotkania indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Seweryn, lecz strzał skrzydłowego został zablokowany. Pięć minut później Jakub Cukrowski popisał się daleki wyrzutem piłki z autu. W  polu karnym rywali Kacper Durda zgrał ją do Michala Kleca, którego uderzenie obronił Jakub Osobiński. Zespół z Nowego Targu odpowiedział niecelnym strzałem Bartłomieja Purchy w 27. minucie, a także próbą Huberta Antkowiaka, która minęła bramkę „Brązowych” w bezpiecznej odległości. W 34. minucie spotkania na bezpośredni strzał z rzutu wolnego z okolicy 30. metrów zdecydował się Klec. Uderzenie Słowaka było precyzyjne, lecz minimalnie minęło poprzeczkę bramki.

Po przerwie zdecydowanie odważniej zaatakowali gospodarze. Już w 47. minucie do interwencji po uderzeniu z dystansu zmuszony został Mateusz Bartusik, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Trzy minuty później mocny strzał z rzutu wolnego Antkowiaka minął słupek, natomiast chwilę później ten sam zawodnik pomylił się po dośrodkowaniu Purchy. W 54. minucie spotkania uderzenie Marcina Michoty obronił Bartusik.

Następnie „Brązowi” przenieśli ciężar gry na połowę rywala, co przyniosło efekt już w 57. minucie meczu. Feliks Grzybowski zdecydował się na drybling w polu karnym Podhala, gdzie został zahaczony przez stopera, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Michal Klec, który zapewnił Garbarni prowadzenie. W kolejnych fragmentach spotkania gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, lecz „Brązowi” kontrolowali sytuację na boisku i ostatecznie sięgnęli po komplet punktów.

Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: 59′ Klec.
Żółte kartki: Nakrošius (dwie), Karmański, Rubiś – Czekaj, Duda, Seweryn, Klec.
Czerwona kartka: Nakrošius (po meczu).

Podhale Nowy Targ: Osobiński – Kawula, Nakrošius, Jakubowski – Drobnak (60′ Kozarzewski), Karmański (60′ Turek), Tymosiak, Purcha (77′ Wołoszyn), Michota (77′ Ustupski) – Rubiś (60′ Grzebieluch), Antkowiak.

Garbarnia Kraków: Bartusik – Morys, Kajpust, Czekaj, Cukrowski – Duda, Dziedzic, Klec (69’ Nowak), Seweryn (62’ Sutor), Grzybowski – Durda (90’ Szuta)