Zwycięstwo w Dębicy

,

W meczu 2. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków pokonała w meczu wyjazdowym Wisłokę Dębica 3:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Kacper Durda, Michal Klec i Feliks Grzybowski, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Krzysztof Zawiślak.

Podopieczni trenera Marcina Pluty wybrali się w podróż do Dębicy po bardzo udanej inauguracji sezonu 2023/2024. W pierwszym ligowym pojedynku „Brązowi” pokonali Unię Tarnów 4:0, natomiast kilka dni później po emocjonującym spotkaniu zapewnili sobie awans do I rundy Fortuna Pucharu Polski, pokonując Sandecję Nowy Sącz 2:1. Krakowianie mieli nadzieję na podtrzymanie dobrej serii w rywalizacji z Wisłoką, która w pierwszym pojedynku uległa Wiślanom Jaśkowice 0:4.

„Brązowi” od pierwszych minut sobotniego pojedynku przejęli inicjatywę nad spotkaniem i osiągnęli przewagę nad rywalem. Udokumentowali ją w 18. minucie spotkania, gdy Bartosz Żurek postanowił uderzyć na bramkę Wisłoki, lecz futbolówka trafiła pod nogi Kacpra Durdy, który posłał piłkę obok Jakuba Dutki. Pomimo znaczącej przewagi nad rywalem podopieczni trenera Marcina Pluty nie zdołali powiększyć prowadzenia. Gospodarze odpowiedzieli w 56. minucie, przeprowadzając akcję prawym skrzydłem. Jakub Smoleń zagrał piłkę wzdłuż pola karnego „Brązowych”, a tam podanie strzałem piętą na gola zamienił Krzysztof Zawiślak.

Garbarnia Kraków ponownie objęła prowadzenie w 61. minucie, gdy fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mchal Klec, dla którego było to pierwsze trafienie po powrocie do Krakowa. W doliczonym czasie gry wynik spotkania po indywidualnej akcji ustalił Feliks Grzybowski.

Zwycięstwo z Wisłoką Dębica sprawiło, że Garbarnia Kraków jest samodzielnym liderem 3. Ligi grupy 3. „Brązowi” po dwóch meczach mają na koncie sześć punktów, a ich bilans bramkowy to 7:1.

Wisłoka Dębica – Garbarnia Kraków 1:3 (0:1)
Bramki: 56′ Zawiślak – 18′ Durda, 61′ Klec, 90+4′ Grzybowski.
Żółte kartki: Smoleń, Łanucha, Bednarz, Szczodry, Siedlecki – Durda, Dziedzic, Seweryn, Cukrowski.

Wisłoka: Dutka – Grasza, Łanucha, Smoleń (87′ Kontrabecki), Rachfalik (36′ Szczodry), Zawiślak, Iwanicki (78′ Nalepka), Bednarz, Kulon (46′ Siedlecki), Bogacz, Siedlik (78′ Żmuda).

Garbarnia: Bartusik – Morys, Czekaj (46′ Cukrowski), Kajpust, Moskiewicz – Duda (66′ Nowak), Dziedzic, Żurek (55′ Klec), Sutor (66′ Wątroba), Grzybowski – Durda (77′ Seweryn).