Pierwsza drużyna

Cztery bramki na początek sezonu

,

W piątkowe popołudnie Garbarnia Kraków zainaugurowała ligowe rozgrywki na szczeblu 3. Ligi. Podopieczni trenera Marcina Pluty pokonali Unię Tarnów 4:0. Na listę strzelców wpisali się: Kacper Durda, Bartosz Żurek, Feliks Grzybowski i Daniel Morys.

Podopieczni trenera Marcina Pluty od samego początku osiągnęli przewagę nad Unią Tarnów. Już w 7. minucie spotkania bliski wpisania się na listę strzelców był Bartosz Żurek, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Minutę później krakowianie cieszyli się z prowadzanie, kiedy to najlepiej w polu karnym po rzucie rożnym odnalazł się Kacper Durda, który skierował futbolówkę do siatki „Jaskółek”. W kolejnych minutach Garbarnia nadal atakowała, a w 19. minucie spotkania bliski skompletowania dubletu był Durda, lecz napastnik minimalnie pomylił się, finalizując dośrodkowanie Żurka. W 31. minucie piłka po strzale Mateusza Nowaka odbiła się od poprzeczki. „Brązowi” dopięli swojego i podwyższyli prowadzenie tuż przed przerwą, gdy rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Żurek.

W 50. minucie spotkania sytuacja w szeregach „Brązowych” nieco się skomplikowała, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką napomniany został Kacper Durda. Pomimo gry w osłabieniu obraz gry nie uległ zmianie, ponieważ wciąż Garbarnia była stroną przeważającą. W 67. minucie meczu na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Feliks Grzybowski, piłka odbiła się od jednego z zawodników Unii i wpadła do siatki. W odpowiedzi strzałem popisał się Vitaliy Tkachuk, natomiast w kolejnych minutach z dystansu uderzył Piotr Łazarz. W 82. minucie meczu wynik spotkania ustalił Daniel Morys, który po indywidualnej akcji ulokował piłkę w bramce tarnowian strzałem po długim rogu.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 4:0 (2:0)
Bramki: 8′ Durda, 43′ Żurek, 67′ Grzybowski, 82′ Morys.
Żółte kartki: Morys, Nowak, Durda, Kajpust – Adamski.
Czerwona kartka: Durda (dwie żółte).

Garbarnia Kraków: Bartusik – Morys, Czekaj, Kajpust, Moskiewicz – Dziedzic (86′ Opalski), Nowak (64′ Cukrowski), Żurek (86′ Sowiński), Wątroba (72′ Sutor), Grzybowski (72′ Seweryn) – Durda.

Unia Tarnów: Frankowski – Surma, Ziewiec, Soprych, Tkachuk, Adamski, Sojda, Wardzała, Mida, Kron, Łazarz.