Porażka z Wiślanami Jaśkowice w grze kontrolnej

,

W trzecim meczu sparingowym podczas letniego okresu przygotowawczego podopieczni trenera Marcina Pluty ulegli Wiślanom Jaśkowice 0:2. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Grzegorz Marszalik oraz Shkitun Rostik.

Sobotni mecz sparingowy mógł się rozpocząć bardzo dobrze dla „Brązowych”, którzy już w 2. minucie wykreowali groźną sytuację. Bartosz Żurek obsłużył podaniem Kacpra Durdę, jednak napastnik Garbarni został zablokowany. W 12. minucie strzał zawodnika testowanego obronił Sebastian Ropek, natomiast chwilę później z dobrej strony pokazał się Mateusz Bartusik, który poradził sobie ze strzałem skrzydłowego Wiślan. W 20. minucie meczu arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Grzegorz Marszalik. W kolejnych minutach przed szansą wpisania się na listę strzelców stanęli Karol Dziedzic oraz ponownie Kacper Durda, lecz w obu sytuacjach czujność między słupkami zachował golkiper z Jaśkowic. Pod koniec pierwszej części spotkania świetnymi interwencjami popisał się Mateusz Bartusik, chroniąc Garbarnię przed utratą bramki.

W drugiej części spotkania przeważającą stroną byli Wiślanie Jaśkowice, którzy udokumentowali swoją przewagę w 66. minucie. Składną akcję gości strzałem z pola karnego wykończył Shkitun Rostik. W kolejnych minutach przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej stanęli Mateusz Nowak oraz Karol Wątroba, jednak w obu sytuacjach piłka nie znalazła drogi do siatki. W 90. minucie meczu Błażej Radwanek próbował przelobować Piotra Zagórowskiego, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko.

Garbarnia Kraków – Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:1)
Bramki: 21′ Marszalik, 66′ Rostik.

Garbarnia Kraków: I połowa: Bartusik – zawodnik testowany I, Kajpust, Czekaj, Moskiewicz, Duda, Żurek, Dziedzic, Opalski, Grzybowski, Durda. II połowa: Zagórowski – Wielecki, Kajpust, Wojtaszek, zawodnik testowany – Duda (60′ Sowiński), Opalski, Nowak, Seweryn, Wątroba – Durda.