Pierwsza drużyna

Unia Tarnów lepszą o jedną bramkę

,

W drugim meczu sparingowym podczas letniego okresu przygotowawczego Garbarnia Kraków uległa Unii Tarnów 1:2. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 86. minucie spotkania zdobył Kacper Durda.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy z Tarnowa, którzy jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką „Brązowych”. W 4. minucie jeden z zawodników „Jaskółek” zdecydował się na strzał, lecz udanie interweniował Piotr Zagórowski. W kolejnych minutach odpowiedzieli podopieczni trenera Marcina Pluty, lecz dwa strzały zawodników testowanych okazały się niecelne. W 16. minucie z dystansu uderzył Adrian Kajpust, golkiper Unii odbił piłkę przed siebie, jednak dobitka jednego z graczy testowanych powędrowała nad poprzeczką.

Minutę później przyjezdni przeprowadzili akcję prawym sektorem boiska i zagrali piłkę wzdłuż pola karnego Garbarni. Tam zamknął ją Bartosz Bajorek, który dał prowadzenie tarnowianom. W kolejnych minutach „Brązowi” próbowali odwrócić losy spotkania. Najpierw strzałem popisał się Bartosz Żurek, później Mateusz Sowiński, lecz w obu przypadkach poradził sobie bramkarz z Tarnowa.

W drugiej części spotkania krakowianie nadal walczyli o korzystny rezultat. W 55. minucie meczu Karol Dziedzic uderzył zza szesnastki, jednak bramkarz Unii nie dał się pokonać. Podobnie było później, gdy strzałem popisał się Feliks Grzybowski. W 75. minucie spotkania nieporozumienie w defensywie „Brązowych” wykorzystał Filip Padło, który skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości. W ostatnich minutach spotkania „Brązowi” zaciekle atakowali bramkę Unii. Przyniosło to efekt w postaci gola kontaktowego w 86. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Kacper Durda.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów (0:1)
Bramki: 86’Durda – 17′ Bajorek, 75′ Padło.

Garbarnia: I połowa: Zagórowski – Wielecki, Moskiewicz, Kajpust, Niedzielski – Duda, Żurek, Sowiński, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III. II połowa: Bartusik – Wielecki, Kajpust (68′ Niedzielski), Wojtaszek, Sutor – Dziedzic, Opalski, Sowiński (76′ Nowak), Seweryn, Grzybowski – Durda.