Drużyny młodzieżowe

U-17: Dwa zwycięstwa i porażka „Brązowych”

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza w ciągu siedmiu dni rozegrali trzy ligowe pojedynki. „Brązowi” pokonali 4:1 Podhale Nowy Targ, 4:2 Unię Tarnów oraz ulegli 3:4 Hutnikowi II Kraków. Ostatecznie Garbarnia Kraków rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych zakończy na drugiej pozycji. 

– Był to dla nas ciężki tydzień, ponieważ rozegraliśmy trzy spotkania w siedem dni. Ponadto wszystkie zespoły dodatkowo mobilizowały się na starcie z wiceliderem rozgrywek. Pierwsza połowa w meczu z Podhalem Nowy Targ była bardzo wyrównana. Po przerwie dobrze egzekwowane przez nas stałe fragmenty gry sprawiły, że dość szybko zdobyliśmy trzy bramki, a później kontrolowaliśmy pojedynek. Rywalizacja z Unią Tarnów od samego początku nie ułożyła się po naszej myśli, ponieważ to przeciwnik wyszedł na prowadzenie. My dopiero w 70. minucie gry doprowadziliśmy do wyrównania. Mimo tego pokazaliśmy ambicję, charakter i walkę do końca. Zostawiliśmy na boisku sporo sił, co było widoczne podczas starcia z Hutnikiem Kraków. Rywale byli skuteczni do bólu, a my popełniliśmy błędy w obronie, które dotychczas nam się nie zdarzały i ostatecznie derbowy pojedynek zakończyliśmy bez punktów – powiedział trener Robert Włodarz.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0)
Bramki: 46′, 50′ 81′ Wójcik, 63′ Pliszka – 66′ Janczy.
Żółte kartki: Sikora, Mentel – Sabara, Luberda, Janczy, Kościelniak, Kluś.

Garbarnia: Buczyński – Sikora (85′ Mentel), Zhosan, Wójcik, Pliszka, Kasia (88′ Korban), Obara (80′ Huczek), Grzybowski (85′ Słota), Kubiena (75′ Kluba), Podkowa, Rojek.

Podhale: Kuros – Luberda (75′ Stołowski), Holichenko, Janczy, Sabara, Kościelniak, Truty, Rubiś, Kluś, Lizak (57′ Opioła), Arutiunian (80′ Niepsuj).

Garbarnia U-17 rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych zakończy na drugiej pozycji w tabeli. „Brązowi” mają cztery punkty przewagi nad trzecią AS Progres Kraków oraz tyle samo oczek straty do liderującej Sandecji Nowy Sącz. – Niewątpliwie była to dla nas bardzo udana runda. Jeżeli chodzi o zdobycz punktową, ale także liczbę zdobytych i straconych bramek. Od 4. kolejki i przegranym meczu z Sandecją Nowy Sącz byliśmy pod presją. Aby liczyć się w walce o końcowe zwycięstwo w lidze, nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów. Ta niestety przytrafiła nam się w przedostatniej kolejce i potyczce z Hutnikiem. Sandecja to bardzo solidny zespół, który był w naszym zasięgu. Niestety bezpośrednie starcie pokrzyżowało nam plany. Zespół U-17 w tej rundzie w większości składał się z zawodników z rocznika 2006. Teraz przed nami ostatni mecz, który rozegramy w Limanowej. Dla wielu chłopców będzie to pożegnalne spotkanie z tą kategorią wiekową, ponieważ już od czerwca wkraczają w szeregi juniorów starszych – skomentował trener „Brązowych”.

Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 2:4 (1:0)
Bramki: 45′ Rajca, 89′ Kantor – 71′, 80′ Pliszka, 77′ Wójcik, 90′ Kasia.
Żółte kartki: Misiaszek, Szczeciński – Rojek, Słota.

Unia: Misiaszek – Popiela (57′ Musiał), Wojtanowski (53′ Woloszczuk), Rajca (82′ Kantor), Jaworski, Zbylut, Mróz, Szczurek (65′ Gala), Rachfał (34′ Rzeszut), Szarek (82′ Zagórski), Szczeciński.

Garbarnia: Buczyński – Sikora, Zhosan (58′ Słota), Wójcik, Pliszka, Kasia (90′ Kurek), Obara (46′ P. Sajkiewicz), Grzybowski (67′ Huczek), Kubiena (46′ J. Sajkiewicz), Podkowa (90+4′ Serafin), Rojek (63′ Korban).

– W pierwszej rundzie zrobiliśmy solidny przegląd kadry. Sprawdziliśmy zawodników zarówno z rocznika 2006, jak i 2007. Aby walczyć o jak najwyższe cele na wiosnę, podczas okresu przygotowawczego musieliśmy wyselekcjonować zawodników, którzy są w najlepszej dyspozycji. Tak się złożyło, że z rocznika 2007 tylko Oskar Wójcik wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Inni gracze z młodszego rocznika pojawiali się na placu gry w mniejszym wymiarze, głównie wchodząc z ławki rezerwowych. Na przestrzeni całego sezonu trzeba pochwalić Wojtka Pliszkę, Jana Rojka, Oskara Wójcika, bramkarza Mateusza Buczyńskiego, a także braci Sajkiewiczów, którzy dołączyli do nas wiosną, lecz wnieśli sporo do zespołu – zakończył opiekun Garbarni U-17, wyróżniając indywidualnie kilku zawodników.

Garbarnia Kraków – Hutnik II Kraków 3:4 (3:3)
Bramki: 2′ Rogóż, 12′, 50′ Kozieł, 34′ Grzybowski (sam.) –  5′, 25′, 37′ Pliszka.
Żółte kartki: Stodulski, Król – Wójcik, Kubiena, Podkowa.
Czerwona kartka: Kubiena (dwie żółte).

Garbarnia: Buczyński – Sikora (65′ Serafin), Zhosan, Wójcik, Pliszka, Kasia, Grzybowski (58′ Obara), Podkowa, J. Sajkiewicz (46′ Słota), Rojek (74′ Korban), P. Sajkiewicz (61′ Kubiena).

Hutnik II: Smok – Skolik (73′ Krzywański), Siwiec, Stodulski, Luraniec (90+5′ Bukowski), Łapczyński, Kozieł (87′ Danel), Kłyż (84′ Król), Swatowski (67′ Pieczonka), Rogóż (52′ Raczyński), Sobczyk (75′ Podsiadło).

W ostatnim ligowym pojedynku podczas sezonu 2022/2023 „Brązowi” zmierzą się z Limanovią Limanowa. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe w niedzielę 18 czerwca o godzinie 14:00.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe