Gorzki smak zwycięstwa

,

W meczu 34. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała drużynę Górnika Polkowice 3:1. Dubletem popisał się Jakub Karbownik, natomiast jedną bramkę dla „Brązowych” zanotował Mark Assinor.

Niedzielny pojedynek od ataków rozpoczęli podopieczni trenera Macieja Musiała. Już w 2. minucie mocnym strzałem popisał się Grzegorz Marszalik, lecz futbolówka minimalnie minęła słupek bramki. Trzy minuty później indywidualną akcję przeprowadził Patryk Warczak, jednak piłkę po strzale obrońcy wybił jeden z defensorów Górnika. W 11. minucie spotkania odpowiedzieli goście za sprawą Jana Kuźmy. Skuteczną interwencją popisał się Xavier Dziekoński, który złapał futbolówkę. Chwilę później z bliskiej odległości pomylił się Szymon Kiebzak, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania dwójkową akcję przeprowadzili Mark Assinor i Karol Dziedzic, lecz w fazie finalizacji zabrakło precyzji i piłka minęła słupek po strzale 17-latka.

Na początku drugiej części meczu oba zespoły stworzyły kilka dogodnych sytuacji. W 47. minucie świetną interwencję na swoim koncie zapisał Dziekoński po strzale Mateusza Magdziaka. W 55. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Mark Assinor, lecz intencje napastnika wyczuł Furtak. Minutę później w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Żak, lecz jego strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć golkipera Górnika.

W 70. minucie meczu polkowiczanie objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym „Brązowych” najlepiej odnalazł się Klaudiusz Krasa, który wpisał się na listę strzelców. Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Macieja Musiała, którzy trzynaście minut później prowadzili już 2:1. Wszystko za sprawą Jakuba Karbownika, który zapisał na swoim koncie dublet. Garbarnia zdobyła trzecią bramkę w 90. minucie, gdy sytuację sam na sam z Marcinem Furtakiem wykończył Mark Assinor.

Garbarnia Kraków na koniec sezonu sięgnęła po trzy punkty, lecz zwycięstwo miało gorzki smak, ponieważ „Brązowi” opuścili szeregi drugiej ligi.

Garbarnia Kraków – Górnik Polkowice 3:1 (0:0)
Bramki:
76′, 83′ Karbownik, 90′ Assinor – 70′ Krasa.
Żółte kartki: Mruk, Bartków, Purcha – Magdziak, Czarny.
Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).

Garbarnia: Dziekoński – Bartków, Nakrošius, Mruk (60′ Purcha) – Warczak, Tymosiak (60′ Handzlik), Gądek (74′ Kuczak), Dziedzic, Marszalik – Żak (74′ Karbownik), Assinor.

Górnik: Furtak – Makuch, Czarny, Ratajczak, Magdziak – Biłokiń, Kuźma (86′ Leopold), Krasa (76′ Wacławczyk), Piech, Kiebzak – Piątkowski.