Drużyny młodzieżowe

U-19: Wygrana z Beskidem i setna bramka

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Beskid Andrychów 3:0 w kolejnym meczu ligowym. Na uwagę zasługuje fakt, że trafienie Macieja Wojtaszka byłą setną bramką w sezonie zdobytą przez drużynę Garbarni U-19.

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Kontrolowaliśmy go i dość szybko strzeliliśmy dwie bramki, a do przerwy mogliśmy jeszcze powiększyć prowadzenie. Dwa trafienia zdobyliśmy po udanych atakach pozycyjnych, natomiast bramka Wojtaszka padła po kontrataku i wykorzystaniu błędu przeciwników. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Beskid 16:0, więc ewidentnie ten rywal nam pasuje – skomentował spotkanie z Beskidem trener Stanisław Śliwa.

„Brązowi” w tabeli ligowej plasują się na drugiej pozycji z aż 101 zdobytymi bramkami. Drugi w klasyfikacji strzeleckiej zespół ligi to Hutnik Kraków, który uzbierał osiemdziesiąt bramek, więc różnica jest znacząca. Jak trener Garbarni skomentował strzelecką formę zespołu w tym sezonie?

Zdecydowanie jestem bardzo zadowolony z gry ofensywnej. Niestety w najważniejszym meczu sezonu z Dunajcem Nowy Sącz nie dało nam się zdobyć bramki i to też zapewne rzutowało na to, że na wiosnę nie gramy w Lidze Makroregionalnej. Patrząc jednak na liczbę i sposób w jaki strzelamy bramki, należy się cieszyć. Trzeba też podkreślić przebudowę całej drużyny U-19 i odmłodzenie jej. W dalszym ciagu podkreślamy, że najważniejszy jest dla nas rozwój naszych podopiecznych – zakończył szkoleniowiec drużyny.

Beskid Andrychów  – Garbarnia Kraków 0:3 (0:2)
Bramki:
31′ Ciastoń, 38′ Wojtaszek, 74′ Paczka
Garbarnia Kraków: Maciantowicz (85′ Pawela) – Łojek (77′ Gumula), Ciastoń (46′ Masełko), Pyka, Maj (83′ Słota), Wojtaszek, Plesiński (63′ Madej), Hajduk, Krasny (63′ Boiko), Paczka, Nieckula (87′ Kmiecik).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe