Porażka z GKS-em Jastrzębie

,

W meczu 32. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym GKS-owi Jastrzębie 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 64. minucie meczu zdobył Mark Assinor.

„Brązowi” od samego początku byli stroną przeważającą. Już w 1. minucie spotkania strzał na bramkę GKS-u oddał Mark Assinor, lecz futbolówka poszybowała obok słupka. W odpowiedzi na bramkę Garbarni uderzył Przemysław Lech. W tej sytuacji skuteczną interwencją popisał się Xavier Dziekoński. W 7. minucie Assinor wstrzelił piłkę wzdłuż pola karnego do znajdującego się tuż przed bramką Adama Żaka. Niestety defensorzy Jastrzębia w ostatniej chwili uprzedzili napastnika i wybili piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach Patryk Warczak, Adam Żak, Bartłomiej Mruk i Mark Assinor próbowali pokonać golkipera GKS-u, lecz w poczynaniach krakowian brakowało precyzji lub golkiper stawał na wysokości zadania i notował skuteczną obronę.

W 30. minucie szkoleniowiec Garbarni musiał dokonać dwóch zmian, ze względu na kontuzje zawodników. Murawę opuścili Tomasz Tymosiak i Mateusz Nowak, a w ich miejsce na boisku zameldowali się Patryk Mularczyk i Konrad Handzlik.

W 32. minucie spotkania strzał na bramkę krakowian oddał Daniel Stanclik. Bliski skutecznej interwencji był Dziekoński, lecz ostatecznie futbolówka znalazła się w siatce. „Brązowi” chcieli szybko wyrównać stan rywalizacji i stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Żak, jednak piłka po strzale napastnika odbiła się od poprzeczki. Podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela podwyższyli prowadzenie w ostatnich trzech minutach pierwszej części spotkania. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Daniel Stanclik, natomiast tuż przed przerwą trafienie zanotował Yevgeniy Zakharchenko.

Podopieczni trenera Macieja Musiała za wszelką cenę chcieli odrobić straty i przystąpili do ataków. W 55. minucie spotkania strzał Patryka Mularczyka w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów GKS-u. Siedem minut późnej mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Wojciech Słomka, lecz w tej sytuacji nie dał się pokonać Drazik. Dwie minut później Garbarnia zmniejszyła stratę do rywali, ponieważ sytuację sam na sam z bramkarzem Jastrzębia wykorzystał Mark Assinor. W 69. minucie bliscy zdobycia czwartej bramki byli podopieczni trenera Kurdziela, lecz zmierzający do bramki strzał Vaza zablokował Mruk. W końcowych minutach meczu GKS miał dwie dogodne okazje, aby podwyższyć stan rywalizacji, lecz świetnie między słupkami spisał się Dziekoński.

GKS Jastrzębie 3-1 Garbarnia Kraków 3:1 (3:0)
Bramki: 31′, 42′ Stanclik, 45′ Zakharchenko – 64′ Assinor.
Żółte kartki: Szymczak, Zych, Ricardo Vaz – Bartków, Handzlik, Polak, Dziedzic.
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Lech, Zakharchenko, Golak, Mucha – Szymczak (73′ Jadach), Guilherme, Vaz (74′ Ali) – Zych, Stanclik (61′ Gołuch).

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Bartków (67′ Karbownik), Mruk, Polak – Assinor, Tymosiak (30′ Mularczyk; 88′ Kuczak), Dziedzic, Nowak (30′ Handzlik), Marszalik (46′ Słomka) – Żak.