U-19: Remis i wysokie zwycięstwo „Brązowych”

,

Drużyna U-19 remisem i wysokim zwycięstwem zakończyła długi majowy weekend. W spotkaniu z Dunajcem Nowy Sącz „Brązowi” wywalczyli jeden punkt, natomiast w następnej kolejce wysoko pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza aż 5:0.

W 24. kolejce podopieczni trenera Stanisława Śliwy mierzyli się w domowym pojedynku z Dunajcem Nowy Sącz, który plasuje się w środku ligowej stawki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale za sprawą trafienia Jakuba Ziółkowskiego. Krakowianie jednak szybko odpowiedzieli celnym uderzeniem Jakuba Łojka. W 33. minucie ten sam zawodnik wyprowadził „Brązowych” na prowadzenie. Emocji w tym meczu nie brakowało, gdyż zalewie trzy minuty póżniej goście zdobyli bramkę na 2:2, a „rzutem na taśmę” przed końcem pierwszej połowy dla Garbarni trafił Aleksander Paczka. Po przerwie w poczynaniach podopiecznych trenera Stanisława Śliwy wkradło się sporo nerwowości i ostatecznie to Garbarnia musiała gonić wynik. Jeden punkt w tym spotkaniu zapewnił uderzeniem w 65. minucie Kacper Nieckula.

– Bramki w tym spotkaniu zdobyliśmy po bardzo ładnych akcjach drużynowych. Cieszę się, że to co ćwiczymy na treningach, prezentujemy pózniej w spotkaniach ligowych. Cała drużyna na nie zapracowała. Niestety szkoda, że daliśmy sobie strzelić również cztery bramki i to po naszych błędach
– skomentował szkoleniowiec drużyny Stanisław Śliwa.

W następnej kolejce „Brązowi” pewnie już pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, choć jak podkreśla trener, nie był to wcale tak łatwy mecz. Rywale od pierwszych minut chcieli przejąć inicjatywę, jednak tego dnia do siatki trafiali wyłącznie krakowianie. Do dwóch bramek Bartłomieja Masełko, po jednym golu dołożyli także Jakub Łojek, Aleksander Paczka oraz Kacper Ciastoń.

Zdecydowanie jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne wyzwanie, gdyż nasi rywale prezentują dobrą formę i również są wysoko w tabeli. Mecz ten był w wielu fazach wyrównanym pojedynkiem, z którego na szczęście wyszliśmy zwycięsko. Termalika przez pierwsze dwadzieścia minut bardzo mocno i wysoko nas „pressowała”. Myślę, że był to jeden z trudniejszych dla nas początków spotkań ligowych w tym sezonie. Konsekwentnie jednak graliśmy swoją piłkę i w końcu opłaciło się to – zakończył trener.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 4:4 (3:2)
Bramki:
17′, 33′ Łojek, 45′ Paczka, 65′ Nieckula – 8′ Ziółkowski, 36′ Chruślicki, 61′ Wojsław, 63′ Kantor
Garbarnia Kraków: Maciantowicz – Łojek, Pyka (70′ Słota), Maj, Masełko (46′ Ciastoń), Boiko (63′ Krasny), Jarosz (85′ Gumula), Hajduk, Wojtaszek, Paczka, Nieckula.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza –  Garbarnia Kraków 0:5 (0:2)
Bramki:
15′ Łojek, 35′, 50′ Masełko, 68′ Paczka, 75′ Ciastoń
Garbarnia Kraków: Maciantowicz – Łojek (80′ Gumula), Pyka, Maj (85’ Słota), Wojtaszek, Masełko (61’ Ciastoń), Boiko (77’ Krasny), Jarosz (70’ Madej), Hajduk, Paczka (82’ Huczek), Nieckula.