Pierwsza drużyna

Wyjazdowe zwycięstwo nad Radunią Stężyca

,

W meczu 28. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała Radunię Stężyca 2:0. Na listę strzelców wpisali się Adam Żak i Tomasz Tymosiak. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo „Brązowych” nad zespołem ze Stężycy.

W pierwszych minutach meczu optyczną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz bardziej konkretna w swoich poczynaniach była Garbarnia Kraków. W 8. minucie spotkania z rzutu wolnego uderzył Adam Żak, jednak futbolówka powędrowała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez golkipera Raduni. Zespół ze Stężycy odpowiedział natychmiast. Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim znalazł się Cezary Sauczek. Golkiper „Brązowych” świetnie się zachował i wygrał pojedynek z graczem Raduni.

W 31. minucie spotkania krakowianie ponownie próbowali zaskoczyć rywali uderzeniem z rzutu wolnego. Tym razem na strzał zdecydował się Patryk Mularczyk, ale Kacper Czajkowski wybił piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny. W kolejnej akcji gospodarze nie mieli już tyle szczęścia. Wojciech Słomka dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego na pierwszy słupek, a tam najlepiej zachował się Żak, który ulokował piłkę w siatce. Chwilę później napastnik „Brązowych” powinien zapisać dublet na swoim koncie, lecz w dogodnej okazji trafił tylko w słupek.

Po przerwie oba zespoły nie stworzyły wielu klarownych okazji do zdobycia bramki, a spotkanie było wyrównane. Najbliżej doprowadzenia do wyrównania Radunia była w 82. minucie, lecz po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzał napastnika gospodarzy zablokowali defensorzy z Krakowa. Podopieczni trenera Macieja Musiała ustalili stan rywalizacji w 90. minucie gry. Adam Żak znalazł się w „szesnastce” rywali i wycofał piłkę przed pole karne, a tam Tomasz Tymosiak pokusił się o strzał z pierwszej piłki i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Radunia Stężyca – Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 31′ Żak, 90′ Tymosiak.
Żółte kartki: Jakubik, Nowicki, Dampc, Prichna – Dziedzic, Polak.

Radunia: Czajkowski – Orłowski, Baszłaj, Dampc, Nowicki (83′ Zynek) – Furtado, Prichna, Soares, Łuczak (46′ Stępień), Jakubik (32′ Górski) – Sauczek.

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Kardas, Nakrošius, Polak – Słomka (71′ Marszalik), Tymosiak, Dziedzic (76′ Gądek), Mularczyk (66′ Handzlik), Assinor (71′ Karbownik) – Żak.