Przegrana ze wzmocnionym Lechem II Poznań

,

W meczu. 24. kolejki eWinner. 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa Lechowi II Poznań 0:3. Dwie bramki dla poznaniaków zdobył Joao Amaral, natomiast jedno trafienie zanotował Oskar Tomczyk.

Do środkowego spotkania rezerwy Lecha Poznań przystąpiły znacząco wzmocnione zawodnikami pierwszej drużyny „Kolejorza”. Od pierwszych minut wystąpili: Lubomir Satka, Barry Douglas, Joao Amaral, Gio Tsitaishvili, czy Artur Sobiech.

Gospodarze od początku długo utrzymywali się przy piłce i starali się stworzyć dogodne okazje pod bramką Garbarni. W 5. minucie meczu Xavier Dziekoński udanie interweniował po wstrzeleniu piłki przez Mateusza Żukowskiego. Chwilę później golkiper popisał się świetną interwencją po strzale Tomasza Cywki. „Kolejorz” objął prowadzenie w 15. minucie meczu, gdy rzut karny na bramkę zamienił Joao Amaral.

Garbarnia odpowiedziała w 25. minucie spotkania, lecz z mocnym strzałem Wojciecha Słomki poradził sobie Dominik Holec. W kolejnych minutach „Brązowi” próbowali wyrównać stan rywalizacji, jednak dwie próby Tomasza Tymosiaka były niecelne, natomiast strzał Karola Dziedzica zablokowali defensorzy Lecha.

Po przerwie coraz śmielej zaczęli atakować gracze Garbarni Kraków. Już w 46. minucie meczu w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Mularczyk. Niestety uderzenie pomocnika obronił bramkarz „Kolejorza” a dobitka Wojciecha Słomki poszybowała nad bramką. Osiem minut później skuteczne interwencje zanotował Dziekoński, który nie dał się zaskoczyć Gio Tsitaishviliemu oraz Żukowskiemu. Chwilę później mocnym strzałem z dystansu popisał się Bartłomiej Mruk, jednak i tym razem na posterunku był bramkarz z Poznania.

W 74. minucie meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul w polu karnym ukarany został Cezary Polak. „Brązowi” końcowe minuty musieli grać w osłabieniu, natomiast chwilę później Amaral po raz drugi wpisał się na listę strzelców, pewnie egzekwując jedenastkę. W 84. minucie spotkania piłka po strzale Słomki odbiła się od poprzeczki, natomiast ostatnie słowo należało do lechitów. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry stan rywalizacji ustalił Oskar Tomaczyk.

Lech II Poznań – Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: 15′ 74′ Amaral, 88′ Tomaczyk.
Żółte kartki: Gurgul – Warczak, Polak, Nowak, Mruk.
Czerwona kartka: Polak (dwie żółte).
Sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin).

Lech  II: Holec – Żukowski, Šatka, Gurgul, Douglas (62′ Kukułka) – Citaiszwili (80′ Wolski), Cywka (80′ Żołądź), Pawłowski (80′ Dziuba), Amaral, Antczak – Sobiech (46′ Tomczyk).

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Nakrošius, Mruk, Polak – Słomka, Tymosiak (73′ Handzlik), Dziedzic (59′ Marszalik), Mularczyk (80′ Gądek), Purcha (46′ Karbownik) – Assinor (59′ Nowak).