Bez punktów ze Zniczem

,

W meczu 23. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa Zniczowi Pruszków 2:3. Po stronie „Brązowych” na listę strzelców wpisali się Mateusz Kardas i Mark Assinor. Z kolei dla gości dwa trafienia zanotował Maciej Firlej, natomiast jedną bramkę zdobył Mateusz Grudziński.

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku przewagę osiągnęli zawodnicy Znicza Pruszków, którzy atakowali bramkę Garbarni. W 7. minucie meczu „Brązowych” przed utratą bramki uratowała poprzeczka, natomiast kilkanaście sekund później pruszkowianie objęli prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska na listę strzelców wpisał się Mateusz Grudziński. Podopieczni trenera Mariusza Misiury nadal atakowali bramkę krakowian, lecz świetnie między słupkami spisywał się Xavier Dziekoński. Tak było do 22. minuty, kiedy to Maciej Firlej podwyższył prowadzenie, wykorzystując błąd w defensywie Garbarni.

Podopieczni trenera Macieja Musiała zareagowali błyskawicznie na utratę drugiej bramki i dwie minuty później strzelili bramkę kontaktową. Mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Kardas, który pokonał Miłosza Mleczko i dał nadzieje „Brązowym” na odrobienie strat.

W kolejnych minutach obie drużyny wykreowały groźne sytuacje. W 34. minucie Maciej Firlej uderzył w słupek, natomiast chwilę później Znicz Pruszków ratował się wybiciem futbolówki zmierzającej do siatki po strzałach Adama Żaka i Bartłomieja Mruka.

Druga część spotkania dobrze rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy już w 49. minucie stanęli przed szansą na zdobycie trzeciej bramki, kiedy to arbiter podyktował rzut karny. Ten na bramkę zamienił Maciej Firlej, kompletując dublet. W 63. minucie spotkania krakowianie ponownie złapali kontakt z rywalami. Wówczas na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się Mark Assinor. W kolejnych minutach „Brązowi” stwarzali zagrożenie pod bramką Znicza, lecz strzał Adama Żaka został zablokowany, natomiast uderzenie Patryka Warczaka poszybowało nas bramką. Ostatecznie sobotni pojedynek zakończył się zwycięstwem gości z Pruszkowa.

Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków 2:3 (1:2)
Bramki: 24′ Kardas, 62′ Assinor – 8′ Grudziński, 22′, 49′ Firlej.
Żółte kartki: Tymosiak, Nowak.
Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Kardas, Mruk (46′ Polak), Bartków (87′ Marszalik) – Słomka, Mularczyk, Tymosiak (56′ Dziedzic), Nowak (56′ Handzlik), Assinor (63′ Karbownik) – Żak.

Znicz: Mleczko – Barnowski, Juchymowycz (46′ Cegiełka), Wingralek, Grudziński, Moskwik – Nagamatsu, Tkaczuk, Pomorski – Wójcicki (83′ Czarnowski), Firlej (90′ Nowak).