Pokazali charakter! Wygrywamy we Wrocławiu.

,

W meczu 22. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia zdołała odwrócić wynik meczu i pokonała rezerwy Śląska Wrocław 3:2! Bramki dla „Brązowych” zdobyli Patryk Mularczyk, Jakub Karbownik i Bartłomiej Mruk, natomiast po stronie Śląska na listę strzelców wpisali się Przemysław Bargiel i Patryk Szwedzik.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to otwarta gra obu drużyn, które chciały stworzyć zagrożenie pod polem karnym rywala. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze za sprawą Szymona Krocza, który zmusił do interwencji Xaviera Dziekońskiego. Chwilę później odpowiedzieli „Brązowi” kombinacyjnie rozgrywając rzut wolny. Patryk Mularczyk podał piłkę do Wojciecha Słomki, lecz futbolówkę po podaniu wzdłuż pola karnego opanowali defensorzy Śląska. W kolejnych minutach wrocławianie stwarzali zagrożenie pod bramką Garbarni głównie po rzutach rożnych. Po jednym z nich arbiter spotkania dopatrzył się przewinienia i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę w 27. minucie spotkania zamienił Przemysław Bargiel. Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka poszli za ciosem i cztery minuty później podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Szwedzik.

„Brązowi” chcieli natychmiast zareagować i jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. Tę udało się strzelić w 42. minucie i tym samym zbliżyć się do rywala. Adam Żak przyjął piłkę w polu karnym, zwiódł obrońcę Śląska i zagrał futbolówkę do Patryka Mularczyka, który pokonał Michała Szromnika. Garbarnia naciskała gospodarzy w końcowych minutach pierwszej części spotkania, lecz nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

Krakowianie od początku drugiej części gry starali się odrobić straty. W 57. minucie strzałem głową popisał się Donatas Nakrosius, lecz bramkarz Śląska był na posterunku. Chwilę później mocny strzał Adama Żaka okazał się niecelny. W 66. minucie meczu składną akcję i podanie Patryka Warczaka wykończył Jakub Karbownik, doprowadzając do remisu. Podopieczni trenera Macieja Musiała nie zatrzymali się i trzy minuty później objęli prowadzenie. Golkipera Śląska uderzeniem głową pokonał Bartłomiej Mruk.

W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły dogodne okazje, lecz ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Garbarnia podtrzymała swoją dobrą passę w starciach z rezerwami Śląska Wrocław i w końcu sięgnęła po komplet punktów w meczu wyjazdowym. „Brązowi” pokazali ogromną wolę walki, odwracając losy spotkania na stadionie przy Oporowskiej.

Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2: (2:1)
Bramki: 27′ Bargiel, 31′ Szwedzik – 42′ Mularczyk, 66′ Karbownik, 69′ Mruk

Śląsk II Wrocław: Szromnik – Caliński, Muszyński, Wypart, Gerstenstein (70’ Szmigiel), Jezierski (70’ Makuszewski), Młynarczyk, Krocz (83’ Kurowski), Bargiel, Samiec-Talar (70’ Lisowski), Szwedzik.
Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Nakrosius, Mruk, Bartków, Słomka, Mularczyk (86’ Handzlik), K. Dziedzic (62’ Tymosiak), Nowak (86’ Kardas), Marszalik (62’ Karbownik), Żak (90+3’ Gądek).
Sędzia główny: Piotr Szypuła.
Żółte kartki: Jezierski, Bargiel, Wypart, Gerstenstein, Matuszewski, Muszyński – Tymosik, Nakrosius.