Remis ze Stomilem Olsztyn

,

W meczu 21. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 76. minucie spotkania zdobył Mark Assinor.

Podopieczni trenera Macieja Musiała sobotni pojedynek rozpoczęli bardzo zmotywowani i od pierwszych minut dążyli do zdobycia bramki. W 10. minucie meczu Garbarnia Kraków była bliska objęcia prowadzenia. Futbolówkę w pole karne wstrzelił Wojciech Słomka, lecz w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny Jakub Mądrzyk, ratując zespół przed utratą bramki. Chwilę później Słomka zdecydował się na strzał z ostrego kąta, jednak tym razem górą także był bramkarz olsztynian. „Brązowi” nie poddawali się i w dalszym ciągu szturmowali bramkę gości. W 42. minucie dwukrotnie z pola karnego uderzał Adam Żak, lecz w obu sytuacjach piłkę zablokowali defensorzy z Olsztyna, natomiast dobitka Marka Assinora była niecelna.

Druga połowa meczu również rozpoczęła się od ataków Garbarni. W 49. minucie meczu finezyjnym strzałem po długim rogu popisał się Słomka, jednak strzał skrzydłowego minął słupek bramki. Cztery minuty później Stomil Olsztyn otworzył wynik spotkania za sprawą Macieja Spychały, który zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę. W 71. minucie spotkania „Brązowi” popełnili błąd w rozegraniu piłki, lecz znakomitej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Caetano, myląc się z bliskiej odległości.

Podopieczni trenera Macieja Musiała pokazali charakter i walkę do samego końca. W 76. minucie meczu mocnym strzałem w kierunku bramki Stomilu popisał się Grzegorz Marszalik. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Marka Assinora, który z bliskiej odległości skierował ją do siatki. W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Caetano. Krakowianie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie.

Garbarnia Kraków – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
Bramki: 76′ Assinor – 53′ Spychała.
Żółte kartki: Polak, Żak, Assinor, Słomka, Handzlik – Werick Caetano, Sadowski, Kalisz.
Czerwona kartka: Caetano.
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Nakrošius, Mruk, Polak (71′ Marszalik) – Słomka, Nowak (80′ Kardas), Dziedzic (59′ Mularczyk), Handzlik, Assinor – Żak (72′ Karbownik).

Stomil: Mądrzyk – Wójcik, Kośmicki, Sadowski, Waleńcik, Karlikowski (73′ Kalisz) – Caetano, Spychała, Shibata (83′ Stromecki), Krawczun – Kurbiel (88′ Kondracki).