Pierwsza drużyna

Porażka z Pogonią Siedlce

,

W meczu 20. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym Pogoni Siedlce 0:3. Dubletem popisał się Damian Nowak, natomiast jedno trafienie zanotował Przemysław Misiak.

Piątkowy pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut atakowali bramkę Garbarni. Już w 3. minucie spotkania zakotłowało się pod polem karnym „Brązowych”, lecz świetnie w tej sytuacji zachował się Xavier Dziekoński, który obronił strzał zawodnika Pogoni z bliskiej odległości. Podopieczni trenera Macieja Musiała odpowiedzieli w 16. minucie strzałem Tomasza Tymosiaka z rzutu wolnego, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Minutę później siedlczanie objęli prowadzenie, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Przemysław Misiak.

Krakowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz w 37. minucie ze strzałem Wojciecha Słomki poradził sobie Maciej Kikolski, natomiast dobitka Adama Żaka była niecelna. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego poszli za ciosem i na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry podwyższyli prowadzenie. Pogoń wykorzystała błąd w rozegraniu piłki w środkowej strefie boiska przez „Brązowych” i przeprowadziła szybką akcję, po której na listę strzelców wpisał się Damian Nowak. W końcowych minutach pierwszej połowy meczu Mark Assinor uderzył na bramkę rywali po podaniu Patryka Warczaka, jednak defensorzy z Siedlec w ostatniej chwili wybili piłkę zmierzającą do bramki.

W drugiej części spotkania Pogoń Siedlce ponownie próbowała zagrozić bramce „Brązowych”. W 55. minucie w sytuacji sam na sam z Dziekońskim znalazł się Cezary Bujalski, który uderzył obok bramki. Niespełna minutę później w dobrej sytuacji pod drugim polem karym znalazł się Assinor. Ghańczyk ograł defensora Pogoni i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Niestety futbolówka poszybowała nad bramką. W kolejnych minutach podopieczni trenera Macieja Musiała próbowali złapać kontakt z rywalem, lecz strzał Grzegorza Marszalika obronił Kikolski, natomiast piłka po uderzeniu Mateusza Nowaka minęła bramkę gospodarzy. Pogoń Siedlce potwierdziła lepszą dyspozycję w 72. minucie spotkania. Wówczas na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Nowak, który ustalił stan rywalizacji.

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: 18′ Misiak, 41′, 72′ Nowak.
Żółte kartki: Misiak, Majewski – Assinor.
Sędzia:Albert Różycki (Łódź).
Pogoń: Kikolski – Bujalski (77′ Marcinho), Lewandowski, Wichtowski, Miś (77′ Fiedosewicz) – Misiak, Pek, Wicenciak, Szuprytowski (88′ Włodyka), Demianiuk (83′ omasz Mamis) – Nowak (77′  Majewski).

Garbarnia: Dziekoński – Warczak, Nakrošius (71′ Kardas), Mruk, Polak – Słomka (75′ Karbownik), Tymosiak (60′ Mularczyk), Dziedzic, Handzlik (60′ Marszalik), Assinor (60′ Nowak) – Żak.