Pierwsza drużyna

Na start piłkarskiej wiosny Pogoń Siedlce

,

W piątek 24 lutego o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Siedlcach Garbarnia Kraków zainauguruje ligowe rozgrywki w 2023 roku. Podopieczni trenera Macieja Musiała w ramach 20. kolejki eWinner 2. Ligi zmierzą się z tamtejszą Pogonią.

Pogoń Siedlce zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 zakończyła na dwunastej pozycji z dorobkiem 22 punktów. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego mają tyle samo oczek co Motor Lublin, Radunia Stężyca i rezerwy Zagłębia Lubin. Siedlczanie wyprzedzają „Brązowych” o zaledwie trzy punkty, więc piątkowy pojedynek jest idealną okazją, aby Garbarnia zrównała się punktami z przeciwnikiem.

W przerwie zimowej w kadrze zespołu Pogoni doszło do kilku zmian. Zespół zasilili: Mateusz Majewski, Tomasz Mamis, Jakub Pek, Orest Tkaczuk, Krystian Gryglak i Adam Lewkowski natomiast z klubem pożegnali się: Paweł Łydkowski, Mateusz Piotrowski, Maksym Wadach. Pogoń Siedlce w próbie generalnej przez startem ligowych zmagań zremisowała 1:1 z Olimpią Zambrów, a jedyną bramkę dla swojej drużyny zdobył Adam Lewkowski. W zespole z Siedlec występuje dwóch zawodników z przeszłością w brązowo-białych barwach. Mowa o Michale Rutkowskim i Kamilu Włodyce.

W ostatnim pojedynku lepsi okazali się „Brązowi”, którzy 31 lipca 2022 roku na stadionie przy ul. Rydlówka 23 pokonali rywali 3:2. Mecz, który rozgrywany był w deszczowej aurze, znakomicie rozpoczęli krakowianie, obejmując prowadzenie już w 7. minucie spotkania po bramce Adama Żaka. Pogoń co prawda zdobyła w tym spotkaniu dwie bramki, lecz dublet Patryka Mularczyka sprawił, że to Garbarnia zainkasowała komplet punktów.

Od sezonu 2022/2023 wszystkie mecze eWinner 2. Ligi piłki nożnej będą transmitowane w WP Pilot, pierwszej TV online w Polsce! Klikając w specjalny link afiliacyjny naszego Klubu i wykupując pakiet, przyczyniasz się do rozwoju Garbarni!