Pierwsza drużyna

Remis w sparingowym starciu z Wisłą Kraków

,

Podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali w sobotnie popołudnie z Wisła Kraków 2:2 w przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Mark Assinor oraz Patryk Warczak, natomiast trafienia dla Białej Gwiazdy zanotowali Sergio Benito i Feliks Grzybowski.

„Brązowi” bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą część spotkania, osiągając przewagę nad rywalem. W 5. minucie spotkania mocnym strzałem popisał się Wojciech Słomka, lecz Dorian Frątczak skutecznie interweniował. Pięć minut później strzał skrzydłowego został zablokowany przez defensorów Białej Gwiazdy. W 12. minucie meczu Xavier Dziekoński obronił strzał Sergio Benito, natomiast chwilę później bramkarz Garbarni wygrał pojedynek sam na sam z Piotrem Starzyńskim.

Podopieczni trenera Macieja Musiała objęli prowadzenie w 28. minucie, gdy podanie Adama Żaka na bramkę zamienił Mark Assinor. W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu miał Karol Dziedzic, którego strzał obronił Frątczak.

Druga część spotkania obfitowała w większą liczbę sytuacji bramkowych. W 63. minucie podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego doprowadzili do wyrównania za sprawą Sergio Benito. Garbarnia potrzebowała zaledwie dwóch minut, aby ponownie objąć prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Patryk Warczak, który ulokował futbolówkę w siatce. „Brązowi” chwilę później mogli zdobyć trzecią bramkę, lecz Assinor przegrał rywalizację z Frątczakiem. Niewykorzystana sytuacja się zemściła, bowiem w 69. minucie Feliks Grzybowski wpisał się na listę strzelców i tym samym ustalił stan rywalizacji.

Wisła Kraków – Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)
Bramki: 63′ Benito, 69′ Grzybowski – 28′ Assinor, 65′ Warczak
Żółta kartka: Tachi.

Garbarnia: Dziekoński (60′ Al-Ani) – Warczak, Kardas (46′ Bartków), Nakrosius (70′ Kardas), Polak (46′ Marszalik) – Tymosiak (70′ Dziedzic), Handzlik (46′ Gądek), Dziedzic (46′ Nowak) – Słomka (70′ Polak), Żak (70′ Handzlik), Assinor (70′ Seweryn).

Wisła Kraków: Frątczak – Szot, Tachi (64′ Uryga), Colley, Krzyżanowski – Starzyński (84′ Niewiadomski), Talar (64′ Urbański), Sapała (34′ Głogowski; 46′ Grzybowski), Szywacz (84′ Tokarczyk), Mula (46′ Żyro) – Benito (64′  Sarga).