Pierwsza drużyna

Zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz

,

Garbarnia Kraków w sobotnie popołudnie pokonała w meczu sparingowym Sandecję Nowy Sącz 3:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli: Adam Żak, Mateusz Nowak i Cezary Polak, natomiast trafienie dla gości zanotował Michał Walski.

Początek sobotniego meczu należał do bardzo wyrównanych, a żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi nad rywalem. Podopieczni trenera Macieja Musiała starali się zagrozić Sandecji za sprawą strzałów z dystansu, lecz z próbami Wojciecha Słomki, Adama Żaka i Tomasza Tymosiaka poradził sobie golkiper z Nowego Sącza. Nowosądeczanie odpowiedzieli mocnym strzałem Macieja Masa, po którym skutecznie interweniował Xavier Dziekoński.

W 32. minucie spotkania arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w polu karnym „Brązowych” i podyktował rzut karny dla Sandecji. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Walski. Radość pierwszoligowej drużyny nie trwała zbyt długo, ponieważ pięć minut później przed szansą na doprowadzenie do wyrównania z 11. metra stanął Adam Żak. Napastnik Garbarni wpisał się na listę strzelców, pewnie egzekwując rzut karny.

Drugą część spotkania bardzo dobrze rozpoczęli krakowianie, który w pierwszych minutach wyszli na prowadzenie, a następnie je podwyższyli. Najpierw w 49. minucie spotkania precyzyjnym strzałem popisał się Mateusz Nowak. Z kolei cztery minuty później Cezary Polak nie dał szans golkiperowi Sandecji, uderzając w okolice okienka bramki. W kolejnych minutach zarówno Sandecja, jak i Garbarnia starały się poprawić swój dorobek, lecz ostatecznie się to nie udało.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)
Bramki: 38′ Żak, 49′ Nowak, 53′ Polak – 33′ Walski.

Garbarnia: I połowa: Dziekoński – Warczak, Nakrošius, zawodnik testowany, Polak – Tymosiak, Handzlik, Gądek, Słomka, Żak, Purcha (25′ Assinor). II połowa: Al-Ani – Purcha (60′ Warczak), Bartków, Kardas (66′ Bentkowski), Polak – Tymosiak (75′ Nakrošius), Nowak, Dziedzic (67′ Handzlik) – Słomka (65′ Gądek), Marszalik, Assinor.

Sandecja: Tokarz – testowany, Nekić, Lusiusz, Pawłowski – Walski, Toporkiewicz, Nawotka, Surzyn – Mas, Kirss.