Remis z Rakowem II Częstochowa

,

W czwartym meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 z rezerwami Rakowa Częstochowa. Bramkę dla „Brązowych” zdobył Grzegorz Marszalik, natomiast po stronie gości na listę strzelców wpisał się Mateusz Niedziałkowski.

Podopieczni trenera Macieja Musiała od początku spotkania starali się narzucić własny styl gry i zdominować rywala. W 9. minucie spotkania piłka po strzale Konrada Handzlika minęła bramkę gości. Dwie minuty później akcja przeniosła się pod pole karne „Brązowych”, gdzie dwukrotnie skutecznie interweniował Xavier Dziekoński. W 24. minucie meczu piłkę w pole karne częstochowian wstrzelił Mateusz Nowak, jednak defensorzy rywala w ostatniej chwili oddalili zagrożenie. Niespełna dziesięć minut później w polu karnym Rakowa faulowany był Nowak, a rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Grzegorz Marszalik.

Po przerwie pierwszą groźną sytuację stworzyli gracze z Częstochowy. Mocnym strzałem z rzutu wolnego, z okolicy 18. metra popisał się jeden z graczy „Medalików”, lecz futbolówka minęła słupek. W kolejnych minutach przewagę osiągnęli podopieczni trenera Tomasz Kuźmy, lecz świetnie na linii bramkowej spisywał się Kais Al-Ani. „Brązowi” odpowiedzieli strzałami Doriana Gądka i Wojciecha Słomki, lecz nie przyniosły one trafień. Dopiero w 88. minucie meczu Raków skruszył skuteczną defensywę krakowian, gdy stan rywalizacji wyrównał Mateusz Niedziałkowski.

Garbarnia Kraków – Raków II Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki: 34′ Marszalik – 88′ Niedziałkowski.

Garbarnia Kraków: (I połowa) Dziekoński – Warczak, Kardas, Nakrošius, Polak, Handzlik, Tymosiak, Nowak, Marszalik, Żak, zawodnik testowany. (II połowa) Al-Ani – Purcha, Bartków, Nakrošius (65′ Warczak), Polak (60′ Bentkowski) – Dziedzic, Handzlik (65′ Nowak), Gądek – Słomka, Żak (65′ zawodnik testowany), Seweryn.

Raków II: Rajczykowski – Chłód, Kucharczyk, Rygiel, Malinowski, Zielonka, Tylec, Oziębała, Balboa, Kubik, zawodnik testowany.