Zwycięstwo z rezerwami Bruk-Betu

,

W środowym meczu sparingowym Garbarnia Kraków pokonała rezerwy Bruk-Betu Termalici Nieciecza 4:0. Dublet na swoim koncie zapisał Adam Żak, natomiast po jednej bramce zdobyli Donatas Nakrošius i Jakub Karbownik.

Podopieczni trenera Macieja Musiała środowy pojedynek rozpoczęli od ataków i już od pierwszych minut osiągnęli przewagę nad rywalem. Najpierw golkipera gości próbował zaskoczyć Konrad Handzlik, natomiast chwilę później mocnym uderzeniem popisał się Grzegorz Marszalik. W obu sytuacjach golkiper z Niecieczy nie skapitulował. Podobnie było chwilę później, gdy instynktownie obronił strzał zawodnika testowanego. W 33. minucie meczu Adam Żak otworzył wynik spotkania, natomiast cztery minuty później napastnik „Brązowych” cieszył się z drugiego trafienia.

Po przerwie krakowianie oddali kilka strzałów z dystansu, jednak próby Wojciecha Słomki i Karola Dziedzica nie znalazły drogi do siatki. W 70. minucie spotkania bramkarz „Słoni” obronił uderzenie Tomasza Tymosiaka z rzutu karnego. Dosłownie minutę później „Brązowi” podwyższyli prowadzenie, gdy precyzyjne dośrodkowanie Kamila Bentkowskiego na bramkę zamienił Dotanas Nakrošius. Na kolejne trafienie Garbarni trzeba było czekać niespełna 120 sekund. Wtedy to rezultat środowego pojedynku technicznym uderzeniem w okolice okienka bramki ustalił Jakub Karbownik.

Garbarnia: Al-Ani (46′ Dziekoński) – Purcha (46′ Warczak),  Kardas (70′ Kutrzeba), Bartków (46′ Nakrošius), Polak (60′ Bentkowski), Nowak (46′ Tymosiak), Dziedzic (70′ Wielecki), Handzlik (46′ Gądek),  Marszalik (46′ Słomka), Żak (46′ Karbownik), zawodnik testowany (70′ Seweryn).

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4:0 (2:0)
Bramki: 33′, 37′ Żak, 71′ Nakrošius, 73′ Karbownik.