Remis z „Jaskółkami”

,

W drugim meczu sparingowym tej zimy podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali z Unią Tarnów 1:1. Bramkę dla „Brązowych” zdobył Jakub Karbownik, natomiast trafienie dla gości zanotował Paweł Węgrzyn.

Już na samym początku „Brązowi” stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. W 2. minucie spotkania w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Garbarni, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bartłomiej Purcha, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja podrażniła krakowian, którzy niespełna 60 sekund później cieszyli się z bramki. Na listę strzelców wpisał się Jakub Karbownik.

W kolejnych minutach obie drużyny stwarzały sytuacje, lecz nie były w stanie ich wykorzystać. W 20. minucie spotkania czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został Mateusz Kardas, a „Jaskółki” od razu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doprowadziły do wyrównania. Z trafienia cieszył się Paweł Węgrzyn. Przed przerwą w sytuacji sam na sam z golkiperem Unii znalazł się Wojciech Słomka, lecz skrzydłowy posłał piłkę obok słupka.

W drugiej części spotkania mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się wykreować dogodne okazje, lecz żadna z nich nie zakończyła się skutecznym strzałem do bramki. Kolejny sparing Brązowi” rozegrają w środę 25 stycznia o godzinie 15:00 przy ul. Rydlówka 23. Zmierzą się w nim z drugą drużyną Bruk-Betu Termalici Nieciecza.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 1:1 (1:1)
Bramki: 3′ Karbownik – 22′ Węgrzyn
Czerwona kartka: Kardas

Garbarnia Kraków: (I połowa) Dziekoński – Purcha, Kardas (35′ Bartków),  Nakrošius, Polak, Handzlik, Tymosiak, Nowak, Słomka, zawodnik testowany, Karbownik. (II połowa) Al-Ani – Warczak, Kardas, Bartków, Purcha (70′ Kuc) – Tymosiak (63′ Sutor), Gądek, Dziedzic, Marszalik, Słomka (63′ zawodnik testowany), Żak.