Dziewięć bramek w pierwszym sparingu

,

W sobotę o godzinie 13:00 podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. Garbarnia Kraków uległa Bruk-Bet Termalice Nieciecza 4:5. Na listę strzelców dla „Brązowych” dwukrotnie wpisał się Adam Żak, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Jakub Karbownik i Karol Dziedzic.

Spotkanie, które rozgrywane było na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie rozpoczęło się dla „Brązowych” bardzo dobrze. Już na samym początku mocnym strzałem popisał się Konrad Handzlik, lecz piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Chwilę później lepszą skuteczność pod polem karnym „Słoników” zaprezentował Jakub Karbownik, który wykorzystał precyzyjne podanie od Wojciecha Słomki i otworzył wynik spotkania. W 15. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Cezarym Polaku. Do jedenastki podszedł Adam Żak, który podwyższył prowadzenie.

W 20. minucie spotkania podopieczni trenera Radoslava Latala zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Kacper Karasek. Goście poszli za ciosem i zaprezentowali wysoką skuteczność, ponieważ pomiędzy 37. a 41. minutą spotkania zanotowali trzy trafienia. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Bartłomiej Kukułowicz, a później na listę strzelców wpisali się Daniel Pietraszkiewicz i Bartosz Farbiszewski. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 3:4, ponieważ tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Garbarnia odpowiedziała za sprawą Adama Żaka.

Druga połowa spotkania nie obfitowała w tak dużą liczbę bramek. W 58. minucie spotkania dublet na swoim koncie skompletował Daniel Pietraszkiewicz, tym samym zdobywając piątą bramkę dla Termaliki. Wynik meczu w 82. minucie ustalił Karol Dziedzic bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Sparing #1
Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:5 (3:4)
Bramki: 9′ Karbownik, 15′, 45′ Żak, 82′ Dziedzic – 20′ Karasek, 37′ Kukułowicz, 38′, 58′ Pietraszkiewicz, 41′ Farbiszewski

Garbarnia Kraków: (I połowa) Bartusik –  Warczak,  Kardas, Nakrošius, Polak – Słomka, Tymosiak, Handzlik, Gądek, Karbownik –  Żak. (II połowa) Al-Ani – Purcha, Kardas (60′  Warczak), Nakrošius (75′ Kardas), Polak (75′  Kuc) – Dziedzic, Nowak, Handzlik (75′ Seweryn),  Karbownik (60′ Sutor),  Marszalik –  zawodnik testowany.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pawluczenko – Błachewicz, Farbiszewski, Tekijaški, Kukułowicz (72′ Cieśla) – Banasik (66′ Kuchta), Hubínek, Karasek, Wacławek, Pietraszkiewicz (70′ Gajda) – Matuszewski (46′ Janczy).