Zwycięskie zakończenie roku

,

W meczu 19. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała przed własną publicznością KKS 1925 Kalisz 3:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Mularczyk, Patryk Warczak oraz Mateusz Gawlik, który skierował piłkę do własnej bramki.

Ostatni mecz w tym roku kalendarzowym „Brązowi” rozpoczęli od akcji ofensywnych. Od pierwszych minut bardzo aktywni byli obaj skrzydłowi – Jakub Karbownik i Wojciech Słomka, lecz z ich poczynaniami radzili sobie defensorzy z Kalisza. Tak było do 15 minuty. Wówczas Słomka posłał dośrodkowanie w pole karne gości, a tam futbolówkę do własnej bramki skierował Mateusz Gawlik.

W 27. minucie odpowiedzieli podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego. „Brązowi” mieli mnóstwo szczęścia, ponieważ piłka po strzale Jakuba Wilczyńskiego odbiła się od poprzeczki. Chwilę później świetną interwencją popisał się Mateusz Bartusik, wybijając piłkę na rzut rożny. Pięć minut później kontratak przeprowadzili gospodarze, a całą akcję finalizował Karbownik. Niestety futbolówka po strzale skrzydłowego odbiła się tylko od poprzeczki.

Po przerwie krakowianie potwierdzili swoją dominację i zdobyli kolejne bramki. W 56. minucie dośrodkowanie z bocznego sektora boiska na bramkę zamienił Patryk Mularczyk. Podopieczni trenera Macieja Musiała nie zatrzymywali się i w dalszym ciągu stwarzali zagrożenie pod polem karnym kaliszan. W 70. minucie Adam Żak w ostatniej chwili został uprzedzony przez defensora KKS-u i nie zdołał ulokować piłki w siatce. Z kolei trzy minuty później gości przed utratą bramki po strzale napastnika uchronił słupek.

W 80. minucie bliscy zdobycia trafienia kontaktowego byli zawodnicy z Kalisza, lecz Bartosz Gęsior pomylił się z bliskiej odległości i uderzył obok słupka. Pięć minut później dośrodkowanie Wojciecha Słomki z rzutu wolnego na bramkę zamienił Patryk Warczak. Tym samym prawy defensor „Brązowych” ustalił stan rywalizacji.

Garbarnia Kraków – KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0)
Bramki: 15′ Gawlik (sam.), 56′ Mularczyk, 85′ Warczak.
Żółte kartki: Putno, Głaz, Smajdor, Lipkowski.

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Bartków, Nakrošius, Marszalik – Słomka, Nowak (65′ Handzlik), Kardas (89′ Banach), Mularczyk (88′ Gądek), Karbownik (78′ Pranica) –  Żak.

KKS 1925: Krakowiak – Głaz (63′ Zawistowski), Smoliński, Gawlik, Kendzia, Smajdor (63′ Zmorzyński) – Putno (67′ Łuszkiewicz), Wysokiński, Gęsior, Koczy (63′ Lipkowski) – Wilczyński (46′  Gordillo).