Bez punktów w Polkowicach

,

W meczu 17. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym Górnikowi Polkowice 1:2. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisał się Patryk Mularczyk, natomiast trafienia dla gospodarzy zanotowali Rafał Karmelita i Abdallah Hafez.

Sobotni pojedynek lepiej polkowiczanie, którzy od pierwszych minut osiągnęli przewagę nad Garbarnią. W 6. minucie spotkania zrobiło się niebezpiecznie pod polem karnym „Brązowych”, lecz strzał Dawida Burki po rykoszecie minął bramkę krakowian. Dwie minut później polkowiczanie objęli prowadzenie, a na listę strzelców po skutecznie egzekwowanym rzucie rożnym wpisał się Rafał Karmelita. Podopieczni trenera Macieja Musiała odpowiedzieli niecelnym strzałem Wojciecha Słomki oraz uderzeniem Jakuba Karbownika.

Gospodarze w kolejnych minutach stwarzali zagrożenie pod bramką „Brązowych”, lecz dobrze w bramce radził sobie Mateusz Bartusik, który obronił strzały Abdallaha Hafeza i Szymona Kiebzaka. W końcowych fragmentach pierwszej części spotkania „Brązowi” zaczęli naciskać na drużynę Górnika, co przyniosło efekt w postaci bramki w 44. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Patryk Mularczyk, doprowadzając do wyrównania.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli zawodnicy Garbarni, którzy starali się zagrozić bramce Górnika. W 48. minucie po uderzeniu z dystansu przez jednego z zawodników „Brązowych” skuteczną interwencją popisał się Marcin Furtak. Niestety w 60. minucie spotkania Abdallah Hafez wykorzystał błąd Mateusza Bartusika i skierował futbolówkę do pustej bramki. Podopieczni trenera Macieja Musiała próbowali ponownie doprowadzić do wyrównania. W 71. minucie po strzale Słomki dość szczęśliwie, ale skutecznie interweniował Furtak, natomiast kilka minut później strzał Bartłomieja Purchy został zablokowany przez defensora z Polkowic. W doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Mularczyk, lecz piłka po strzale pomocnika minęła słupek bramki.

Górnik Polkowice – Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: 8′ Karmelita, 60′ Hafez – 44′ Mularczyk.
Żółte kartki: Fryzowicz, Pisarek – Bartków, Nakrošius.

Górnik: Furtak –  Poczwardowski (84′  Leopold), Bojdys, Ratajczak – Fryzowicz, Burka, Makuch, Piech (84′  Dyszy), Kiebzak (58′ Pisarek), Karmelita – Hafez (74′ Baranowski).

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Bartków (79′ Purcha), Nakrošius, Polak (79′  Marszalik) – Słomka, Gądek (64′  K. Dziedzic), Handzlik (71′  A. Dziedzic), Mularczyk, Karbownik (64′  Pranica) – Żak.