Przegrana z rezerwami Zagłębia Lubin

,

W meczu 13. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa rezerwom Zagłębia Lubin 0:1. Zwycięską bramkę dla gości w 55. minucie spotkania zdobył Mateusz Chmarek.

Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie podopieczni trenera Macieja Musiała. W 3. minucie spotkania na bramkę Zagłębia uderzył Adama Żak, jednak strzał głową napastnika Garbarni obronił golkiper z Lubina. Czternaście minut później niebezpiecznie zrobiło się pod polem karnym krakowian, gdy na strzał zdecydował się Mateusz Chmarek, lecz świetnie interweniował Mateusz Bartusik. W 19. minucie ten sam zawodnik był bliski wpisania się na listę strzelców, lecz futbolówka odbiła się ostatecznie od słupka. Garbarnia próbowała objąć prowadzenie, decydując się na strzały z dystansu. Najaktywniejszy był Wojciech Słomka, lecz za każdym razem skutecznie między słupkami spisywał się Szymon Weirauch.

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego przełamali mur krakowian i w 55. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska na bramkę zamienił Mateusz Chmarek. Drużyna Garbarni próbowała doprowadzić do wyrównania, lecz najpierw w 65. minucie Jakub Karbownik został uprzedzony przez jednego z defensorów gości, a później ze strzałem Wojciecha Słomki poradził sobie bramkarz Zagłębia. „Brązowi” ambitnie walczyli do samego końca, czego efektem były sytuacje w doliczonym czasie gry. Najbliżej zdobycia bramki był Grzegorz Marszalik, lecz i tym razem przyjezdni opanowali zagrożenie i ostatecznie zwyciężyli.

Garbarnia Kraków – Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)
Bramka: 55′ Chmarek.
Żółte kartki: Marszalik, Nakrošius – Rogalski, Szafranek, Kocaba.
Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Banach, Nakrošius, Marszalik – Słomka, K. Dziedzic (72′ Sutor), Nowak, 29. A. Dziedzic (65′ Purcha), Karbownik (72′ Pranica) –  Żak.

Zagłębie II: Weirauch – Karasiński, Rogalski, Posmyk, Bogacz – Chmarek (70; Kruszelnicki), Kocaba, Kolan, Terlecki (79′ Kizyma), Sobczak (86′ Sochań) – Szafranek (86′ Popielec).